Anonym bruker Skrevet 3. april 2008 #1 Skrevet 3. april 2008 La ut noe babyutstyr til salgs på finn og fikk fort en mail fra en som var interessert. Vedkommende kunne ikke betale med en gang, men ville gjerne hente utstyret, etter litt frem og tilbake så kunne vedkommende hent eog betale samtidig om en liten stund. Synes det virkelit litt rotete, men ok. Så får jeg en sms senere på dagen om en som også vil kjøpe utstyret og kan møte meg dagen etter og betale det der og da. Siden det haster litt med å få solgt unna så svarer jeg at det er greit, møter og selger babyutstyret. Når jeg kommer hjem igjen sender jeg mail til den første som kontaktet meg om at jeg beklager, men jeg har nå solgt utstyret. Får svar at jeg kunne godt å ha spurt dem først, så fikk litt dårlig samvittighet, men hadde jo ikke lovet noe, bare diskutert muligheter for evt salg. Hva mener dere?
Gjest Skrevet 3. april 2008 #2 Skrevet 3. april 2008 Skjønner deg godt jeg. Ville gjort det samme selv. Hadde det vært meg du skulle ha solgt til hadde jeg sikkert blitt litt sur, men hatt forståelse for det likevel;)
Anonym bruker Skrevet 3. april 2008 #3 Skrevet 3. april 2008 Synes det virker litt useriøst. Da er det bedre å skrive en mail til hun første å forklare situasjonen. Det er nå da min mening. Men skjønner valget ditt ved å selge til noen som kan betale der og da....men måten du gjør det på er ikke noe hyggelig. Sikkert en fortvilet førstegangsfødende som ikke har så mye penger som sitter "såret" tilbake. En annen ting, du sa det var ok at hun betalte senere. Du skulle heller vært ærlig fra første stund. Men som regel ville jeg aldri solgt uten å få pengene der og da. Men da ville jeg forklart det til kjøper.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå