Piipii Skrevet 2. april 2008 #1 Skrevet 2. april 2008 Dere som har måtte venne av barnet med å spise eller våkne på natten, hva gjorde dere? Vi har en liten en på snart 8 mnd, som våkner alt fra 1-3 ganger per natt fra han legger seg klokken 19 og våkner klokken 7.30. Nå syns jeg det er nok med at han får mat på natten, da dette ødelegger ang måltidene på dagen også siden han da ikke er så veldig sulten. Han spiser en porsjon med grøt, frukt , middag og grøt igjennom dagen pluss litt pupp, så han burde da få i seg nok mat på dagen til å ikke skulle ha på natten, eller?
Gjest Skrevet 2. april 2008 #2 Skrevet 2. april 2008 Spiser han så mye, så er han nok våken om natten bare av gammel vane og kos, for han trenger nok ikke nattmaten. Jenta her var oppe minst 3 ganger hver natt fra hun var født til hun var 7 mnd. Da var det nok for meg. Nå er hun 8 mnd, og vi legger henne klokka 7, så får hun pupp igjen mellom 9 og 11. Og etter det er det ingenting før klokka 7 neste dag. Det hjalp å legge henne på eget rom å la pappa'n ta henne de første dagene. Stapp inn smpokken og gå. Prøv evt. å gi litt vann. Gang på gang, så tar han nok hintet til slutt. Men forbred deg på masse grining og lite søvn de første nettene. Det viktigste er å ikke gi etter. Gir du mat en gang, så holder han ut lengre nete gang. Lykkt til.
Piipii Skrevet 2. april 2008 Forfatter #3 Skrevet 2. april 2008 Mhm skjønner, gikk han inn med en gang han begynte å gråte eller ventet han litt?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå