Har to herlige gutter! Skrevet 2. april 2008 #1 Skrevet 2. april 2008 KAN HAN FINNE UT HVA BARNET ER ALLERGISK MOT....og om man har kumelk allergi..
Emblaa Skrevet 2. april 2008 #2 Skrevet 2. april 2008 Nei. Diagnosen stilles ved hjelp av symptomene. For oss var det oppkast, utslett, kolikk med smerter og gråt og pustebesvær. Forsto det slik på legevakta at lillegutt hadde en veldig kraftig reaksjon, og at symptomene kan være mer diffuse. Hos oss var de ikke i tvil og stilte diagnosen tvert. Hadde da bytta fra Nutramigen til NAN HA1 og reaksjonen kom umiddelbart.
~Maja Mor~ Skrevet 19. april 2008 #3 Skrevet 19. april 2008 De kan teste han for mat-allergi fra 3 mnd alder. Men det beste du kan gjøre er å kutte ut kumelk i ditt kosthold (hvis du ammer) se om det utgjør en forskjell. Husk at det er kumelk i MME (erstatning)
Zupermam Skrevet 14. mai 2008 #4 Skrevet 14. mai 2008 joda, de kan foreta en prikktest. Dvs dryppe dråper av feks melk på huden hans,og prikke han med en nål der. neida, der er ikke vondt. Reaskjonen kommer ganske kjapt:) kontakt en allergilege!
Anonym bruker Skrevet 19. mai 2008 #5 Skrevet 19. mai 2008 Med oss var det tydlig tegn på melkeallergi men det vistes ikke på testen før hun var et år. Det er veldig skjelden det vises på barn under 1 år. Det var besjed vi fikk fra Voksentoppen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå