Anonym bruker Skrevet 2. april 2008 #1 Skrevet 2. april 2008 Da vet vi jo alle at de små er i faresonen til å bli arvelig belastet. Hvilke forhåndsregler tar dere? Min er 4 mnd nå og jeg fullammer. Har prøvd å mme fra apoteket som er ekstra testet. ser ut til å gå greit så langt.. Men nå blir det snart ei spennende tid da.. fast føde om et par mnd'er.. Hva har dere gjort elr skal dere velge da? er litt rådvill da jeg ikke har fått noen anbefalinger.. Takker veldig for svar:)
Legekjærringa Skrevet 2. april 2008 #2 Skrevet 2. april 2008 Fullammet til han var 5,5mnd. Begynte med milde, trygge matvarer; pote, maisgrøt, risgrøt. Alt blandet med MM. Introdusere en og en matvare i uka. Først potet - gikk det fint, tilføye gulrot osv. Prøvde potet med en ny grønnsak osv. osv. Fast føde alltid på formiddagen (fulgte med på magen, vondt?, røde flekker rundt munnen osv, kastet opp?) fulgte en del råd i heftet; hvordan forebygge allergi hos spebarn som kan lastes ned som pdf fil på denne siden. http://www.naaf.no/no/Globale_funksjoner/Bestill/ Man kan gjøre mye bra, men ikke sikkert man hindrer allergi for det, men man gjør vel alt man kan for disse små, forsøker ihvertfall.
mamman_til _♥♥♥♥♥ Skrevet 2. april 2008 #3 Skrevet 2. april 2008 jeg har kun holdt de bevisst unna egg og nøtter, da dette er noe både jeg å bf er allergisk mot. men 3 åringen har alvorlig nøttallergi fordi (egg også,men det er på retur)
Anonym bruker Skrevet 2. april 2008 #4 Skrevet 2. april 2008 Heisann. Jeg er mor til en på snart 3 år og nummer to er på vei. Vi har veldig masse allergi, atopisk eksem og astma i vår familie blant annet har jeg det. Tipset som jeg fikk av min mor da jeg gikk gravid første gang var å styre unna allergifremkallende matretter. jeg spiste kun 2 egg iuka, Lite frukt, lite fisk og ellers ting som kunne føre til allergi hos barnet mitt. Dette gjorde jeg også da jeg ammet. (vil bare og si at jeg er ikke kjempeallergisk lengre, men var det fram til for 8 år siden) Ved å ta disse tipsene fikk jeg en unge som var total fri for allergi og jeg er den eneste som tok disse forhåndsreglene av søskene mine, og alle har barn med tegn på å ha atopisk eksem og allergi. TAr de samme forhåndsreglene denne gang for å se om det har samme virkning nå også
Legekjærringa Skrevet 2. april 2008 #6 Skrevet 2. april 2008 Nutramigen fra apoteket er hypoallergent
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå