Gjest Skrevet 1. april 2008 #1 Skrevet 1. april 2008 hun blir 10 år til sommeren og seriøst hater de rosa veggene på rommet sitt. Hun har skap og hyller fra Ikea som fortsatt kan brukes. Det er hvite Billy skap og en pult. Jeg tenkte male veggene hvite og på veggen under skråtaket har jeg lyst på en tapet i svart og hvit mønster. Blomster eller noe annet. Vurderer også kjøpe en 120 rammeseng til henne da det stadig er overnattingsgjester her. Med et sengeteppe kan de dessuten sitte i sengen på dagtid. Tenkte jeg skulle ha en liten lysekrone i taket.....kanskje svart? I dag har hun liftgardiner i fargene creme, fuccsia og limegrønne striper. Så da kommer spm.... hva slags farge og mønster skal jeg ha på ny lift?
LisseUmmaNuddeAtteJamPjøver Skrevet 1. april 2008 #3 Skrevet 1. april 2008 Kjør tema, men hold det sånn passe nøytralt så hun ikke blir møkklei om et år. Høres veldig fint ut med hvitt og sort, men kanskje du skal finne en kontrastfarge (ser for meg turkis, knallgrønn eller knallrosa) som du kan ha de "billigere" tingene i, som liftgardin, puter, bilderammer, sengeteppe. Så kan det byttes ut uten de helt store arbeidene eller kostnader om noen år. Ta jenta med på kid feks og la henne velge, men veiled om hun låser seg til noe som blir dyrt eller upraktisk da. ;-)
Girly *snuppa og snuppen* Skrevet 1. april 2008 #4 Skrevet 1. april 2008 Bare en tanke... Ville vurdert tapet også på veggen rundt vinduet - i tillegg til under skråtaket... :-) Det kan bli veldig fint. Også ville jeg valgt ensfargede lift gardiner. :-) Bare lille meg som er ute og tenker litt da...
Gjest Skrevet 1. april 2008 #5 Skrevet 1. april 2008 åååå takk for svar:) Ja hun er f.eks veldig glad i turkis. Men lift må jeg være helt sikker på for jeg har dyre oppheng så jeg må få noen til å sy nye gardiner. Gidder ikke å sy enda et par nye på noen år for å si det sånn. Tenkte jeg skulle sende henne vekk en helg før hun har bursdag og overraske henne:) Gleder meg!
LisseUmmaNuddeAtteJamPjøver Skrevet 1. april 2008 #6 Skrevet 1. april 2008 I såfall ville jeg og gått for ensfarget. Turkis kan bli kanonfint. Det som faktisk går med lift er jo å få sydd en som kan snus, sort/turkis feks, så har du mulighet til å endre om fargen blir ut eller noe. Men er litt tricky å få til, sørg for en bra syer.. Om det skal være mye mønster i tapeten ville jeg bare hatt den på èn vegg, kan bli mye om det blir på flere vegger.
Gjest Skrevet 1. april 2008 #7 Skrevet 1. april 2008 hehe ja du har jo vært hos meg da:) Men snupp..... det er jo nesten ikke vegg på den veggen med vinduer....for sara har jo lite vindu + stort. Blir ikke det veldig rot med en mønstrete tapet på så lite?
LisseUmmaNuddeAtteJamPjøver Skrevet 1. april 2008 #8 Skrevet 1. april 2008 Du foresten når det gjelder seng. 120 er vel og bra, men tar sinnsykt med plass og er litt vriden å møbelere rundt. Men jeg hadde samme tanke som deg om overnatting osv. Jeg kjøpte heller en seng (jeg elsker den!) som kan varieres litt, bla kan man kjøpe en skuff under til å ha en eksra madrass i, så når den dras ut blir det ekstra overnatting. Man kan også snu sengen opp/ned og få en høy seng for lekerom og oppbevaring under. Kjøpte den på møbelringen, og kommer selvsagt ikke inn på produktsidene dems nå. :-p
Newton & Prinsessen på erten Skrevet 2. april 2008 #9 Skrevet 2. april 2008 Jeg har fått helt dilla på shabby chick.. Hun er jo ganske stor.. Sett deg og surf litt med henne og se om dere finner noe dere liker ;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå