anette&tutta mari :) Skrevet 31. mars 2008 #2 Skrevet 31. mars 2008 Man regner ut mensterminen, får generell informasjon + en drøss med bøker og informasjonshefter. Tar masse blodprøver og urinprøve. Velger sykehus og snakker masse om graviditeten. Til slutt setter man opp time til neste gang
Anonym bruker Skrevet 31. mars 2008 #3 Skrevet 31. mars 2008 varierer sikkert noe. da jeg var der første gang fylt vi ut litt papirer. jeg er på kontroll på sykehus, så det er sykehusjournal som ordnes fortrinnsvis. ellers satte hun av en dbbeltime, så vi hadde god tid å spørre om ting vi lurte på, hun sjeket urin og blodtrykk, spurte litt om vaner i forhold til kosthold,røyking,alkohol og mosjon, kjente på magen og forsøkte å finne en hjertelyd. varierer hvor tidlig den høres og om morkaken ligger foran, så ikke få panikk:) spurte litt om tidligere svangerskap,når jeg fødte og hvor lang tid det tok og min oppfattelse av fødselen, om eventuelle avbrutte(frivillige og ufrivillige) svangerskap.... vi brukte mye tid på å spørre henne! lurt å ha med huskelapp. sist graviditet gikk jeg ikke hos jordmor, så selv om jeg er 2.gangs lurer jeg på endel. nyttig å ha med pappaen oxo syns jeg. han er like usikker og vitebegjærlig som jeg:)
CaspersMamma Skrevet 31. mars 2008 #4 Skrevet 31. mars 2008 På min første kontroll var det mest prat. Men hun kjente også på magen og målte hjertelyd. Var kommet i uke 14-15 tror jeg..
Kathy+Oktoberjente Skrevet 31. mars 2008 Forfatter #5 Skrevet 31. mars 2008 Takk for svar! Jeg er 15 fullgåtte uker i dag, og skal til jordmor imorgen. Jeg tok blodprøver i uke 5 (trodde da jeg var i uke 10), men det skal vel kanskje gjøres flere ganger? Vet at jordmora har UL på kontoret sitt, så håper veldig på å få det i morgen Selvom jeg har hatt 3 stk allerede.. Fylte også ut papirer da jeg var hos legen i uke 5, men mens-termin er over en mnd feil.. (hoppet over en mnd med eggløsning), så håper jeg kan få noen nye papirer.. ikke har jeg blitt veid osv enda heller.. Blir nok mange spørsmål imorgen ja!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå