Gå til innhold

Recaro bilsete med iso fix - finnes det ?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Mener å ha lest her inne, og sett link til ett nytt Recaro bakovervendt sete (ikke baby) med iso fix fester. Har jeg drømt, eller finnes dette ? Har prøvd å søke litt, men enten er sidene lite oppdaterte eller så har jeg fantasert at dette setet finnes.

 

Vil ha !!!! Ekstremt få bakovervendte med iso fix, og det er et must for oss.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Skjønner ikke helt hvorfor dere må ha isofix? Om dere fester setet skikkelig med belter så er det like sikkert som isofix :)

 

Her er forøvrig setet som skal komme engang i april:

http://sikringavbarnibil.blogspot.com/2007/10/recaro-polaric.html

 

Vil legge til litt VIKTIG informasjon :)

 

Mitt beste tips er: Ta med bilen ut og prøv forskjellige bakovervendte seter, finn det som passer i deres bil. Velger dere et bakovervendt sete fra en anerkjent produsent skal dere kunne føle dere trygge på at dere har gjort et godt valg.

 

Her er noen forslag til seter dere kan se på:

Ville kanskje valgt et sete som går opp til 25 kg så har dere sete lenge.

 

* Akta Graco Cosmic Comfort 0 - 25 kg, godkjent opp til 18 kg i baksetet, 25 kg i forsetet.

* Akta Graco DuoLogic 0 - 18 kg, kan festes med isofix, 2 pkts. eller 3 pkts. sele.

* Brio Zento 0 - 25 kg

* Britax FixWay 0 - 18 kg, isofix. * Britax Hi-Way 0 - 25 kg

* Britax Secura 0 - 25 kg

* Britax Multitech 9 - 25 kg

* Britax Two Way Elite 9 - 25 kg

* HTS BeSafe iZi Combi X1 0 - 18 kg

* HTS BeSafe izi Kid X1 0 -18 kg

* MaxiCosi Mobi 9 - 25 kg

 

Mange lovpriser kombiseter men: Jeg ville ikke lagt vekt på å kjøpe et kombisete, i hvert fall ikke med tanke på å bruke det forovervendt etter hvert. Skal barnet sitte fremovervendt er det tryggeste alternativet en beltestol med god sidestøtte og rygg, IKKE fremovervendt barnesete(men ikke fra før barnet veier minimum 15 kg og helst ikke før de er 4 år gamle). Det tryggeste er å ha de bakovervendt så lenge man har muligheten til det, det er anbefalt av Norges fremste eksperter(blant annet leger, Trygg Trafikk, Statens Vegvesen og NAF) at barna sitter bakovervendt til de er min. 4 år.

 

Forresten noe som kan være greit å vite er at bøyde ben hos barnet ikke er farlig, det skal også veldig mye til før det blir vondt(men det ser ofte ubehagelig ut for oss voksene, barna sier selv fra hvis det gjør vondt). Om bøyde ben i bil: http://sikringavbarnibil.blogspot.com/2007/09/byde-ben-er-ikke-farlig.html

 

Et alternativ til plassering av barnesetet(om man har dårlig plass) er bakovervendt i forsetet om airbagen er koblet ut.

 

Selv har vi Britax Two Way Elite(bakovervendt i besteforeldre bilen, lett, sikkert og enkelt og feste)) og Akta Graco DuoLogic som vi er veldig fornøyde med.

 

Lykke til med handelen :-)

Skrevet

Hallo, isofix er da mye bedre festemetode enn med belte.

Belte er sikkert det også, men isofix er enklere og setet sitter faktisk enda mer fast. Et sete festet med isofix er i det hele tatt umulig å rikke.

Montere det feil er heller ikke mulig.

Vil anbefale isofix til alle som har mulighet for dette i bilen.

Skrevet

Supert, der var det ja!

 

Tak for link.

 

Iso fix ER sikrere enn seler, og setet står fjellstøtt i bilen. Det er jo en grunn til at dette er iferd med å bli standard i nye biler. Umulig å feilmontere er det også.

I tillegg er det enkelt å flytte setet fra bil til bil.

 

Seter uten iso fix fester er avlegs synes jeg, og jeg kjøper ikke et nytt sete i 2008 uten dette. Vi er så heldige å ha bil med disse festekrokene i, og da skal vi også bruke dem.

 

 

Skrevet

Har man montert et barnesete korrekt med bilens belter så skal det ikke være noen forskjell på sikkerheten. Sjekk gjerne med Trygg Trafikk om dere ikke tror meg.

 

[email protected]

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...