Anonym bruker Skrevet 30. mars 2008 #1 Skrevet 30. mars 2008 Vi skal dra til USA med Lufthansa/United Airlines i sommer. Da er lillejenta 10 mnd. Noen med erfaring? Hvordan gikk det? Fikk dere ha med paraplytrille inn? annet å tenke på? f.eks fikk dere gå forbi køen i passkontrollen i USA?
2. April Skrevet 30. mars 2008 #2 Skrevet 30. mars 2008 Hei! Har flydd mellom Norge og USA med baby en del ganger kan du si... Aldri med Lufthansa, men alle flyseskapene er omtrent like etter min mening. Det gaar kjempefint, proev aa faa bulkhead seter slik at du kan faa en bassinet som babyen kan sove i (da slipper du aa ha henne i armene hele turen). Paraplytrille sjekker du inn paa gaten, dvs du gir den fra deg rett foer du gaar inn i flyet og faar den med en gang du kommer ut. Noen ganger faar du gaa forbi koen i passkontrollen - kommer litt an paa hvem du er "utsatt" for. Min erfraring er at det gaar kjempefint for baby - full oppmerksomhet fra foreldrene hele tiden!! Du blir nok ganske sliten selv, dog... Ikke noe saerlig soevn og hvile paa turen:-) Lykke til!
Mammaja 120107 Skrevet 31. mars 2008 #3 Skrevet 31. mars 2008 Jeg dro til Australia med gutt på 10 månder og hjem igjen da han var 13 måneder. Vi fikk ikke paraplytrillen på mellomlandinger (London, Singapore, Sydney). Men du kan få låne en av flyplassen, spør evt i informasjonen. På Gardermoen får du ikke beholde trilla. Mas, mas mas om å få basinettsete. Det er gull verdt å slippe å ha bayen i armene hele turen. Problemet er at de tar imot forespørsel om reservasjon, men når du kommer på flyplassen får du setet kun dersom det er nok. På flyet vårt var det 8 babyer og 6 basinettseter, og selv om vi hadde ringt og bekreftet og rebekreftet i 9 måneder, så hadde de bare slette oss....... På en tur som tok 40 timer dør til dør var det ikke populært. Min erfaring er også at de ikke liker at babyer kryper rundt i midtgangen. Håper babyen din ikke er så mobil ennå. Litt vanskelig å holde en ettåring i setet sitt så lenge. Kjøp noen nye leker som du tar fram underveis når det røyner på. God tur.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå