Gå til innhold

Dritt lei ungær og familie liv!!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det ingen som tørr å innrømme at det å ha unger og familie egentlig er jævla kjedelig. Sitter her i "fengsel" med tre små unger og kommer ingen vei. Det er faktisk andre ting jeg mye heller vill gjort. Livet er utrolig ensformig med familie. Hva mener dere? Og hva kan jeg gjøre?

Hilsen pappa

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er klart det kan være kjedelig å ha barn og familie, men ville du EGENTLIG vært det foruten?

Jeg vil påstå at det gir minst like mye om ikke mer enn det krever!

(men så har jeg bare en og ikke tre unger også:P)

 

Livet med familie trenger da forøvrig ikke være ensformig og du trenger da ikke sitte der og glo i veggen?

Kom deg opp og ut, med ungene og gjør noe moro!

 

Skrevet

Ja, det er vel her jeg vil si typisk mannfolk!

Jeg for min del er ikke lei, men blir sliten innimellom.

Ta med deg ungene og finn på noe gøy + unn deg en skikkelig fest til sommeren - det skal jeg :)

Skrevet

Dette må være en spøk..

Ikke mye baller på deg når du roter deg inn på en side for kvinner *knis*

Skrevet

Hvem har sagt at siden kun er for kvinner?

 

Enig med tillab - gå ut og finn på noe. Kjedelig å bare sitte inne iallefall..

Skrevet

Denne tror jeg ikke nu mener seriøst. Du forteller jo at du trener og konkurrerer i både ski, løping og sykling. Da har du jo mange andre ting enn "bare" familielivet. Som du selv sier det: "Har du lyst har du tid". ...

Skrevet

Ikke for kvinner..men seriøst.. det er BARE kvinner her, så og si..

Hadde en dame skrevet det der hadde hun blitt hakkemat. Men siden det står "pappa" i nicket så klapper vi han med pelsen. *urk*

 

Skrevet

Vet ikke hvor seriøst dette er ment fra HI sin side, men jeg innrømmer at til tider så har jeg bare lyst å stikke av!! Syns det kan bli litt vel mye med tre tette krevende barn i hus (mine er født aug. 01, des. 03 og des. 05), ingen avlastning fra noen siden vi bor så langt fra familie, så ja, jeg forstår at folk kan bli lei til tider!!

Skrevet

du kan vel umulig være seriøs nå?

vil du virkelig være uten dem hele tiden?

 

Skrevet

Har ikke lyst å være uten dem hele tiden, men et par døgn hadde vært fint i ny og ne!! Elsker dem over alt på jord disse pøblene mine, men de er veldig krevende og spessielt midterste, så når alt koker her (som det veldig ofte gjør), så skulle jeg ønske jeg kunne "stikke" av noen dager

Skrevet

Bruk fantasien og kom deg ut!!!!

 

Det er utrolig mye en kan finne på med barn. Barn er ikke en hindring, kun fantasien.

Skrevet

Hvis det var til meg, så er barn en hindring til tider her hvor vi bor!! Eller det vil si, barna er ikke en hindring, men klimaet gjør at barna blir en hindring!! Vi finner på masse, svømmehall, hyttetur, og ute å leker så snart det ikke er 20 minus og vind!!

Skrevet

Helt enig, det er vel ikke bare vi som har andre interesser som blir lei?

Jeg mener at har du få andre interesser enn familieliv blir du ikke så lei. Du har ikke så mye annet som drar i deg. F.eks. en fisketur med gutta til finnmarksvidda i 14 dager. Det går jo ikke i tillegg til de andre interessene.

Derfor blir man lei. Selvsagt er ingeting viktigere enn ungene, det er ikke dette handler om. Dette er ment som et innlegg for å myke opp litt i det å ikke kunne snakke om hvor stor belastning det egentlig er å få unger.

De som ikke har mulighet for barnevakt burde faktisk ha rett til offentlig støtte rundt dette. Fritid er i dag en av våre mest verdsatte tidsbruk. Når du har unger verdsetter du arbeidstid høyere enn om du ikke hadde unger. Da blir arbeidstid også fritid.

Skrevet

Jeg kan i hvertfal inrømme at jeg er utrolig glad for å kunne sende ungene i barnehagen. Det hender jeg holder på å gå på veggen av ungemas, netter uten søvn, ikke å kunne gjøre noe på egenhånd uten masse planlegging osv. Bare en tur på butikken må jo planlegges som en ekspedisjon for tiden.

For oss hjelper det at vi i hvertfal av og til kan gi hverandre en helg helt fri. Da kan mannen min dra på guttetur en helg mens jeg får dra alene på tur en annen helg. Det skjer ikke ofte, men det er gull verdt.

Skrevet

Svigers har lovet at de skal ha ungene for oss ei helg i sommer, det gleder jeg meg veldig til:-)

Skrevet

Det var svar til hovedinnlegger.

 

Da er det vel pengene som stopper og ikke barna.......reis på ferier, utflykter osv.

 

Hva gjorde dere før barna kom hvis det er 20 minus og vind?

Skrevet

Det har mine svigerforeldre lovet også, problemet er vel at jeg vet det ender med at de vil ha en unge av gangen når de er alene og at de skal bo her i 2 mnd selv. Gleder meg til høsten!

Skrevet

Før vi fikk unger bodde vi ikke her!! Men det er lettere for 2 voksne å kle seg å gå ut i 20 minus og vind, eller ta en scoter tur, men hvis du skal ha 3 barn med på slep, så skal jeg love deg at det ikke blir mye koselig å gå ut i 20 minus!! Eldstemann klarer seg selvfølgelig bedre en de som er litt yngre!! Så idag er eldste mann og pappaen på scoter tur med noen andre, mens vi skal i bursdags selskap!!

Skrevet

2 mdnr med svigers!! Jeg hadde klikka!! Men heller svigers en mine egne foreldre:-) Vi skal være på fastlandet i 6 uker, bo litt hos svigers og litt hos mine, men det blir nok godt å komme opp igjen til oss selv etter 6 uker!! Svigers var her i 2 uker i forbindelse med jula, de tilbydde seg ikke å ta ungen 1 morgen, ikke tok de de med seg på noe heller, svigerfar leste avisa eller herja med ungene mens sivgermor sulla rundt med sitt!!

Skrevet

Kreves kanskje store "ballær" for å diskutere med damer? :)

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...