Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Går det ann å få det av å sitte for mye? Hadde det forrige svangeskap, men da stod jeg mye, jobbet i butikk, og tenkte derfor at jeg slipper det denne gangen, for nå har jeg en kontorjobb hvor jeg sitter hele dagen. Men nå i uke 14 merker jeg at det kommer en snikende smerte..... krysser fingerene!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg er i uke 13 og verker mye i halebeinet hver dag etter jobb. (Sitter 7-8 timer på kontoret hver dag). Jeg tror absolutt at stillesittende arbeid kan gjøre at bekkenløsningen merkes tidligere. Badekar lindrer:)

Skrevet

prøv rohopute å sitte på,+ være flink til å strekke på deg i løpet av dagen.lykke til:)

Skrevet

takk for gode råd, skal prøve det! Ikke noe moro med bekkenløsning, gjør alt for å unngå det denne gangen altså!

 

Lykke til dere også!

Skrevet

Hei.

Er selv i uke 14 og fikk bekkenløsning for ca 2 uker siden. Bekkenløsning kan utløses av de minste ting. Jeg begynnte å kjenne det etter jeg fikk en real hostekule. Har selv en stillesittende jobb, så ble 50% sykemeld da jeg fikk beskjed om å holde meg mest mulig aktiv.

tante har hatt bekkenløsning siden fetteren min ble født (ca 26 år) Er ikke alle det går over for ved fødsel, men får mage gode råd om hvordan "lindre" smertene.

 

Noen gode råd jeg har fått er å hele tiden ha samlede ben når du setter deg ned eller reiser deg opp. Gå også enevtuellt korte turer (Er dumt å gå lange turer hvis bekkenet låser seg. Blir verre å komme seg hjem igjen), eller svøm. Det kan hindre i å få så alt for sterke smerter.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...