Anonym bruker Skrevet 28. mars 2008 #1 Skrevet 28. mars 2008 Jeg er i uke 28 og har vært syk siden før påske med streptokokker og lungebetennelse og har fått antibiotika. I forbindelse med at jeg har vært syk, har jeg tempet meg. Jeg stusser på at jeg har så lav temp. Før i tida pleide jeg å ligge på rundt 37, mens nå har jeg 35,5-36, og det når jeg føler meg varm og med feber. Noen andre som har erfaring med lav temp og evnt. vet hva det skyldes?
Anonym bruker Skrevet 28. mars 2008 #2 Skrevet 28. mars 2008 måler du rektalt eller i armhulen? de mest nøyaktige målene er rektalt. om du måler under armen må du legge til 0,5, men det er ikke sikre mål likavel. prøv med et annet termometer oxo.... 35,5 er litt lavere enn normalen i alle fall, men om det er noe farlig eller noe aner jeg ikke.
Anonym bruker Skrevet 28. mars 2008 #3 Skrevet 28. mars 2008 har målt rektalt alltid. Det kan kanskje ha noe med stoffskiftet å gjøre under svangerskapet sa en bekjent av meg som er lege.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå