Anonym bruker Skrevet 28. mars 2008 #1 Skrevet 28. mars 2008 Ka fan e d du sitt dær å sir?? Fartsgrensa som står på skiltan betyr at det e MAX lov å kjøre i f.eks 60 km/t, ikke at man SKAL!!! Det e opptil hvær eneste bilfører å vurdere om det e glatt, mye sne eller anna som gjør at føre ikke e perfekt (altså tørr asfalt) å visst det finns folk som e flink å kjøre bil, som tar ansvar for sitt eget liv å andres liv med å senke farta visst det e holka så står det respekt av dem!!! Ikke dokker fartsidiota som tenke framkommelighet framfor sikkerhet... Doc sku alle blidd fratadd lappen! Å når du får en liten baby i biln så ska du fortsatt kjøre som en idiot å utsette både den å andre i fare??? E du virkelig så flink å umenneskelig at du klare forhindre ei dødstrafikkulykka visst du får skikkelig sleng å biln snurre rundt på en svært trafikkert vei??? Fyfan altså.... Du tar dæ vell en dram eller to åsså før du kjøre??? Bare for å skjerpe sansan dine??? For som du vet, så blir man jo flinkere å kjøre i fylla??? Æ hate folk som ikke syns sitt eget liv, eller nån andres liv e mer verdt enn at dm kan peise på i hundre å helvete å utsette alle for å komme i ei grusom trafikkulykka. Nei, det eneste som ville stoppa kjeften å fådd doc te å holde opp med det svinerie e om dokker kommer i ei ulykka sjøl. Vell å merke ikke me dødelig utgang. Så se te å ha mer respekt for doc sjøl å andre. Bruk bilbelte å hold fartsgrensa der forholdan tilsir at det e greit. Lærte dokker ingenting på trafikkkjøreskolen??? Dokker e ikke egna te å ha lappen me sånne holdninga.... Så det så. Anonym
Anonym bruker Skrevet 28. mars 2008 #2 Skrevet 28. mars 2008 Ehh, smør på flesk? Dette har du allerede skrevet i et annet innlegg!
Anonym bruker Skrevet 28. mars 2008 #3 Skrevet 28. mars 2008 Mener du i fullt alvor at bilister som ligger i 40 i 80 sone når det IKKE er glatt ( de er bare redd for at det kanskje kan være det, er jo LITT snø på veien ) Ikke er irriterende ?? At det IKKE er DE som faktisk skaper farlige situasjoner fordi folk gjerne vil forbi dem ? - Mange av dem øker faktisk også hastigheten når man prøver og komme forbi , særlig hvis det er litt snø på veien , de kan jo havne i snø fokken bak.................. - Om man ikke tør og kjøre like fort som de andre trafikkantene ( og da mener jeg IKKE fartssvin ) bør man kanskje levere førerkortet tilbake ??????????
Anonym bruker Skrevet 28. mars 2008 #4 Skrevet 28. mars 2008 Det er både farlig å kjøre for fort og for sakte, men det var vel heller måten denne andre skrev på som provoserte HI.. Hun som mente det var bedre å ligge i 80 i 60sona, skrev det som om det skulle være kuult.. Og DET er idioti! Det er som regel 50-60sone i tettbebyge strøk. Er ikke så forbanna morsomt om du skulle meie ned noen i 80 kmt?! Syns det var en utrolig lite gjennomtenkt ting å skrive, og skjønner at HI ble provosert.. Var ikke så vanskelig å forstå at hun andre bare prøvde å være tøff, så det er bare å overse sånne barnslige kommentarer..
enik<3M06&L08<3 Skrevet 28. mars 2008 #5 Skrevet 28. mars 2008 nei, det var ikke et forsøk på og være tøff, var et forsøk på og få opp kranglen litt, siden dere er så glad i det, og skryter så fælt av at dere ikke blir irriterte her! og jeg oppnådde jo mitt mål, le glans *fornøyd med meg selv! og det jeg svarte i det andre innlegget var: haha.. klarte jeg og irritere noen nå, såå deilig, sikkert derfor jeg sov så godt i natt.... ÅJO, jeg har lappen:) å får faktisk mye skryt får hvordan jeg kjører, så din mening der "kilte" ikke på kanten av rompe hullet engang:) men du FEIGE anonym over her, som itillegg til dette lagde din egent trå ut av det(deven, jeg irriterte deg skikkelig gitt:D) det var aldri snakk om hvordan føre det var på veien, det var kun snakk om fartsgrensa, og da snakket jeg ut fra normalt føre siden ikke annet var nevnt! Vist du fulgte litt med på skolen, så vet du det, at så lenge ikke annet er nevnt i "oppgaven" så snakker vi generelt!! Å nei, jeg mener ikke at man skal gjøre i 80, vist det er driiit dårlig føre... selv har jeg en bil som ikke er veldig glad i "slapse" føre, og da kjører jeg pent på "slafse" føre, ja noen ganger faktisk nede i 40/50 fordi ræva på bilen kommer så fort....MEN da legger jeg meg ikke ut på motorveien når det er slikt føre, og kommer det biler bak meg, som kan kjøre fortere, JA da slepper jeg de forbi. jeg ligger ikke der og durer i min lille ego verden.. "jeg tør ikke kjøre fortere, så dere bak meg får bare ha det så godt..." Det jeg mener er IRRITERENDE, det er de som ligger i 50 i 60 sona fordi "det er så skummelt og kjøre bil" OGSÅ er det faen ikke glatt en gang! eller, det har kommet 1 cm snø på veien, og hjeelp da må vi kjøre i 40! se til helvetet og lever inn føre kortet deres! ånei, jeg kjører ikke gris med barn i bilen, eller mye trafikk! *gliser* trudde ikke dere anonyme ble irritert her jeg, hahaha
vimsan Skrevet 28. mars 2008 #6 Skrevet 28. mars 2008 Man kan faktisk få både bot og advarsel for å kjøre under fartsgernsen. Man er da også en fare for trafikken. Tenk på alle de som ligger bak og er irriterte og tar risikofylte forbikjøringer i sinne fordi noen ikke slipper andre forbi. Greit.. Jeg ligger ofte over fartsgrensen, men da her jeg ikke grunn til å klage på en som holden den, MEN.... når man skal på jobb om morgenen og i utgangspunktet har god tid.. Så havner man bak en som hverken holder fartsgrensen eller sliper deg forbi? Hmm. Synes man kan stoppe og slippe folk forbi i stedet. Kan si det slik "Greit for meg at du vil ligge både 10 og 20 under fartsgrensen, men slipp de som vil holde den forbi."
Anonym bruker Skrevet 29. mars 2008 #7 Skrevet 29. mars 2008 10:30 og HI er faktisk ikke samme person, brødhue.. Er faktisk mange anonyme her, uansett om du liker det eller ikke.. Og nei, jeg ble ikke irritert, syns bare du er veldig fjortis.. Du svarer ikke på det andre innlegget ditt her. Her skriver du om sinker som ikke tør holde fartsgrense i dårlig føre, men i det andre innlegget sier du at det er bedre å kjøre i 70-80 i 60 sona! Og for oss som ikke har prøvetid på lappen lenger (altså hatt den i mer enn 2 år), vi reagerer på barnslige, umodne innlegg som det.. Ikke snakk om å bli irritert, blir bare oppgitt..
vimsan Skrevet 29. mars 2008 #8 Skrevet 29. mars 2008 Må rette litt på meg selv også her.... Når det er glatt... DA er jaggu den "sinka" god å ha foran seg...:-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå