Anonym bruker Skrevet 27. mars 2008 #1 Skrevet 27. mars 2008 Har hatt noen hemoroider nå i noen uken, ikke spesielt plagsomme. Nå er det bare etpar uker til termin. Tenker litt på fødselen nå jeg.. kommer de til å kommentere de? huff så ubehagelig :/
skatten kom i mai :) Skrevet 27. mars 2008 #2 Skrevet 27. mars 2008 nei kan aldri tru at de kommer til å kommentere det.. hva skal de si da liksom? oj ! det var noen digre hemorider... nei, du kan nok ta det helt med ro.. jordmødre og andre som jobber på sykehus har sett dette før.. er helt dagligdags for dem med både det ene og det andre selv har jeg jobbet med endel stell og med personer som har hemorider og har aldri kommentert dette.. hadde ikke falt meg inn.. kan jo ikkje hjelpe for dette du/ de allikevel..
Anonym bruker Skrevet 27. mars 2008 #3 Skrevet 27. mars 2008 Jeg fikk ingen kommentarer om det sist. Fjernet de etter fødsel, men har desverre fått nye denne gangen også. Regner ikke med noen kommentarer nå heller.
Anonym bruker Skrevet 27. mars 2008 #4 Skrevet 27. mars 2008 hei, jeg har også fått disse fæle tingene...kan jeg spørre om hvordan man fjerner de..må man ligge i slik gu stol til lege å skjære bort??eller hvordan gjør man det? jeg er livredd for kroppen min, hater å vise meg frem så jeg håper det finnes en behandlingsmåte som ikke er så skremmende???
~turbogutten og lillebror~ Skrevet 27. mars 2008 #5 Skrevet 27. mars 2008 jeg hadde to hemorider ved forge fødsel, og jordmor lurte på om de var vonde og om hun skulle legge på varm klut når jeg trykket. Det ble faktisk bedre av det, så om du kjenner at de plager deg så vil jeg anbefale deg det!! Jeg tenkte ikke på det som om det var flaut.. Eneste som var dumt var at jeg lå og trykket så lenge at de ble veldig mye større. Og veldig vonde etter fødselen. Noen som har fått de fjernet etter fødselen? Hva gjorde de da?? Vondt? Jeg har veldig lyst å få de fjernet om det blir slik som sist, for det var veldig plagsomt!!
Anonym bruker Skrevet 27. mars 2008 #6 Skrevet 27. mars 2008 Jordmødrer opplever nok så mye og dette er så naturlig for dem at de kommenterer det nok ikke. Men anbefaler deg å kjøpe steriproct, vask deg med klut nedentil par ganger om dagen og bruk tørre truseinnlegg. Og da knipeøvelser med både bekken og rumpa... Jeg hadde en giga hemoroide for 1 uke siden, og nå er den bare en liten ert. (har selv 1 uke til termin)
VeslePhreaken Skrevet 27. mars 2008 #7 Skrevet 27. mars 2008 sheriproct skal vel ikke brukes under graviditeten??
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå