Anonym bruker Skrevet 27. mars 2008 #1 Skrevet 27. mars 2008 Han får både nan og morsmelk pga sprekker i brystvorte...men har ikke bæsjet nå i hele går eller i dag....bør jeg bli bekymret?
Anonym bruker Skrevet 27. mars 2008 #2 Skrevet 27. mars 2008 Neeeida! Det er helt normalt at de ikke bæsjer på noen dager Hvis det går flere dager at han ikke har bæsjet, så kan du ha litt maltekstrakt i melken. Da skal jeg love deg at det kommer fort ut Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 27. mars 2008 #3 Skrevet 27. mars 2008 JO! Alle barn som får MME SKAL bæsje minst en gang om dagen! Om det virker som om han er plaget med magesmerter,ring barsel og få råd.
Anonym bruker Skrevet 27. mars 2008 #4 Skrevet 27. mars 2008 Har aldri hørt om det... Min baby har fått MME nesten hele tiden, og noen ganger så bæsjet hun ikke på 1 dag. Har ikke vært plaget av magesmerter
Anonym bruker Skrevet 27. mars 2008 #5 Skrevet 27. mars 2008 Nei vel.. Det var det vi fikk beskjed om på sykehuset. Når de bare får MM kan du gå opptil 14 dager uten bæsj og det er greit. Men når de får MME bør de bæsje hver dag. Er sånn man lærer seg hvor mye malt som må til. 95% av alle barn som får MME må ha malt i flaska for å ikke bli forstoppet. Snakker av erfaring.
Mamma til snart 4 Skrevet 27. mars 2008 #6 Skrevet 27. mars 2008 Helt normalt, jenta mi gikk hver uke til 1,5 uker mellom hver gang, når de får mm så gjør ikke det noe, på fødsen sa det kan gå 14 dager mellom hver gang, men når de kun for MME så skal de gå oftere da;)
Miss L å di Skrevet 27. mars 2008 #7 Skrevet 27. mars 2008 prøv å ta tempen helt forsiktig mens du "masserer" måleren litt rundt baki der.. Det funker på min lille. Da kommer det ut. Men sånn ellers så vill jeg hatt en liten t-skje maltekstrakt oppi hevr flaske med mme for at det ikke skal stoppe seg opp. Barn som får mme SKAL bæsje hver dag!
BabyV Skrevet 27. mars 2008 #10 Skrevet 27. mars 2008 Jenta mi har kun fått mme siden hun var 6 uker. Hun har i periode bæsjet hver 3 dag, og i perioder bæsjet 3 ganger om dagen. Det er sjeldent jeg må bruke malt i melken. Hun har heller ikke vært plaget med magen eller vist ubehag. Så dette tror jeg du må se an litt i forhold til ungen din. Mange her inne som bastant sier ting som "dem SKAL bæsje hver dag", men dette bør du ta med en klype salt. Se an din egen unge og er du usikker så kan du ta en telefon til hs for råd. Men du kan uansett prøve å ha litt malt i melken. Jeg synes det har vært best å ha varmt vann i flasken, røre inn en liten teskje med malt, kjøle det ned til rundt 40 grader og så har jeg Nan pulveret i. Du må også nesten prøve deg frem til hvor mye malt ungen trenger. I en periode når jeg brukte malt så brukte jeg en liten teskje i en flaske i døgnet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå