*spirekrok er Høygravid* Skrevet 26. mars 2008 #1 Skrevet 26. mars 2008 Når man skal ha foreldrepenger regnes dette da utfra det man har fått utbetalt de siste 6 mnd? eller det man har som fast jobb de siste 6 mnd? Blir det mer penger hvis man tar på seg ekstra vakter? Takk for svar alle sammen:)
mto2 Skrevet 26. mars 2008 #2 Skrevet 26. mars 2008 Det regnast ut frå pensjonsgjevande inntekt, så ekstravakter betyr meir pengar slik eg har forstått det.
aevum Skrevet 27. mars 2008 #3 Skrevet 27. mars 2008 Ekstravaktene du tar regnes også inn i foreldrepengesummen, så det lønner seg å jobbe ekstra for den som orker! Jeg har forstått det slik at hvis du har veldig varierende inntekt fra mnd til mnd beregnes foreldrepengene enten ut i fra gjennomsnittslønna eller så regnes det ut i fra de mnd med best betaling.
PiaL Skrevet 27. mars 2008 #4 Skrevet 27. mars 2008 NAV regner foreldrepenger ut i fra et gjennomsnitt av de beste seks av de ti siste månedene før du går ut i permisjon. Så alt du jobber ekstra teller. (slik jeg har forstått det) Jeg har nemlig det problemet at jeg er student nå, men ferdig i juni, og har termin i november. Jobber bare 20 prosent nå. Det de anbefalte meg var å jobbe så mye som mulig så lenge jeg kan. Da får jeg mer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå