Gå til innhold

Hvordan bestille tidlig UL?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvis man ønsker tidlig UL, hvordan bestille det og hvor mye koster det ca?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Da jeg var hos fastlegen min i uke 12 fikk jeg ham til å bestille tidlig ultralyd for meg på sykehuset. Dette var helt gratis. :)

Men tror det er slik at du må ha en "grunn" til å få tidlig ultralyd, er jo egentlig ikke meningen å ha ultralyd før i uke 17.-19. Jeg fikk tidlig ultralyd fordi jeg sa som sant var: at jeg var bekymret for om det var noe liv der, grunnet total mangel på graviditetssyptomer. Så han sendte en henvisning til sykehuset, og etter ca en uke fikk jeg brev om innkalling til time en uke senere. Tok altsåca to uker fra legen bestilte time til jeg fikk.

Har hørt at du kan få nesten på dagen om du bestiller på privatklinikk, men da koster det penger, ganske mye også tror jeg, mellom 500-1300.

Håper dette hjalp litt.

Lykke til. :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...