Gå til innhold

Noen som gikk lengre med andremann enn førstemann?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Fikk selv første 19 dager før termin, etter at vannet gikk 20 dager før.. Nå venter jeg nr 2, har 6 dager til termin og merker ingenting til noe forestående fødsel..

 

Folk sender sms/ringer og maser nesten hver dag om noe er på gang..alle trodde jo jeg skulle få før denne gangen også. Litt frustrerende med masing om sånt, kan jo ikke akkurat styre det selv.. kanskje jeg går 2 uker på overtid for alt jeg vet! Og det er jo enda 6 dager til terminen..

 

Mamma har fått alle 3 før termin, og påstår det er vanligst å få 1-2 uker før..noe som ikke stemmer! (det vanligste er å føde enten uka før eller uka etter termin)..

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Gikk lenger over med nr. 2 enn med nr. 1 ja.

Skrevet

Har vel fått mld i 3-4 uker nå om noe er på gang, som om jeg ikke blir lei fra før..! Hormonell ja..

Skrevet

Eldstemann er født etter fullgåtte 36 uker og yngstemann er født etter fullgåtte 42 uker.

Skrevet

Gikk 8 dager lengre med nr 2... og enda 8 dager lenger med nr. 3.

Med andre ord, om nr 4 kommer vet jeg akkurat når den kommer, he he.

Skrevet

Jeg fikk 6 dager før sist, og i dag er terminen.. Kjente tegn mye tidlgiere sist jeg også, nå har vel babyen gravd seg ned inni der:|

Skrevet

ja fikk første 14 dager før termin,og andremann dagen før terminen:o)

Skrevet

Sukk, viste jeg ikke burde gått inn og lest denne tråden.....dette virker jo lovende. Blir nok ikke juli-jente på meg, men august.

Skrevet

Fikk nr 1, 5 dager før termin.

Nr 2 fikk jeg 3 dager over termin

Og nr 3 fikk jeg 4 dager før termin:)

Skrevet

Helt enig, du. Skulle ikke ha lest denne. Sist fødte jeg ni dager før termin, har termin igjen nå 14. juli. Håper det blir en kjølig sommer:-)

Skrevet

Fikk nr 1 på termindagen min :)

Fikk nr 2 11 dager på overtid ;)

Skrevet

Mamma fikk meg på termindatoen, men hun ble satt i gang da. Jeg er førstefødte.

Søstra mi kom 3 dager over termin.

 

Kusina mi fikk sønnen sin på Ultralydterminen sin, hennes første

Nr 2 gikk hun en uke over med.

 

 

Jeg håper selv jeg slipper å gå over med han i magen, men vi får se hva som skjer.

Skrevet

Å herregud! Vet ikke om jeg tør å få et barn til, snuppa mi ble født 17 dager etter termin... Trodde kanskje at det skulle bli litt bedre med nr to. Men nå har vi ikke planlagt noen flere enda så jeg får bare la være å tenke på det. :o)

Skrevet

1.mann kom 5 dager før, 2.mann 10 dager over

Skrevet

Gikk litt lenger med nr to ja...

Fikk første 13 dager før termin (vannet gikk 14 dager før), og andre dagen før termin.

Skrevet

Tulle 1 6 dager over

tulle 2 13 dager over

Gjest Riga + snulla & vesla
Skrevet

Nr 1 kom 8 dager før UL-termin, og nr 2 kom 1 dag før UL-termin.

Skrevet

Så lovende ut dette..not..hehe. Men er vel best å være innstilt på å gå til eller over termin, så blir ikke skuffelsen så stor når babyen ikke kommer..:)

 

Ble vel litt bortskjemt jeg da sist siden jeg fødte allerede i uke 37, som førstegangsfødende.. er vel min tur å gå lenge denne gang!

Skrevet

Venninna mi gikk 8 dager over med førstemann, men fikk andremann 5 dager før termin.. så ikke alle som går lengre andre gang:)

Skrevet

Eldstemann er født 16dager før termin, mens mini er født 2dager før termin!

 

Var mye mass om det skjedde nå fra alt og alle fra ca 3uker før terminen. Holdt på å bli gal.

Skrevet

Nr. 1 kom på UL-terminen.

Nummer 2 kom 11 dager over UL-termin. Hadde og 3 runder med modningsakupunktur på henne. Hun kom 1 uke etter siste modningsakupunktur. Så hun var seig;-) Men da hun først kom så kom hun som en rakett;-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...