Anonym bruker Skrevet 18. mars 2008 #1 Skrevet 18. mars 2008 er sikkert et domt spm men kan jeg spise stekt egg med rå eggeplomme? å hvordan er d med spekemat?
fiskelisken Skrevet 18. mars 2008 #2 Skrevet 18. mars 2008 rå eggeplommet vet jeg ingenting om, men spekemat bør man vel holde seg litt unna
Hikken Skrevet 18. mars 2008 #3 Skrevet 18. mars 2008 I mine speilegg flyter plomma, og hvis noen prøver å fortelle meg at det er "forbudt" kan de drite og dra :-)
Anonym bruker Skrevet 18. mars 2008 #4 Skrevet 18. mars 2008 hvorfor skal du ikke kunne det?du kan spise det,men det er ikke bra med veldig mye salt.. rå eggeplomme høres ikke godt ut,hehe..menmen helt ufarlig da..(rare gravide)
Anonym bruker Skrevet 18. mars 2008 #5 Skrevet 18. mars 2008 jeg tenker på at ettersom vi ikke skal spise noe som er rått?
lilleeli Skrevet 18. mars 2008 #6 Skrevet 18. mars 2008 Har hørt at man ikke skal spise bløtkokt egg, men vet ikke om det er veldig strengt, prøvde å finne det på matportalen, men stod faktisk lite der. Annet enn salmonellafare i utlandet i bløtkokte egg. Så kanskje ikke så farlig, MEN hardkoker eggene mine her i allefall. Når det gjelder spekemat har jeg spurt jordmor om det før jul (er avhengig av fenalår til jul, skjønner du =) Og hun sa at så lenge man fryser spekematen først, så det er gjennomfrosset, og så tiner det opp, er evt. bakterier drept og man kan fint spise det =) Mvh
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå