Gå til innhold

glad hvis noen kan hjelpe. kan jeg bruke egenmelding?


Anbefalte innlegg

Skrevet

har vært sykmeldt av legen, men friskmeldt fra søndag. kan jeg bruke egenmelding nå da? har bare en dag igjen på jobb, men er i fryktelig dårlig form. legen har ferie, og jeg har allerede time første dag etter påske, så hadde vært greit å kunne benytte egenmelding for den ene dagen. har forresten ikke brukt egenmeldinger før..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

nei, det må gå 16 dager før du kan bruke egenmelding etter å ha vært sykmeldt.

Skrevet

ok? jeg forsto det sånn da jeg leste reglene på nav om at den 16-dagers perioden gjaldt hvis jeg hadde brukt egenmelding tidligere og ikke sm av lege?

 

Skrevet

tror iallfall du må ha vært innom en arbeidsdag minst mellom sykmelding og egenmelding, jeg. Kan i hvertfall ikke bruke egenmelding direkte til sykmelding.Da må du heller ringe legen din og spør om han kan forlenge sykmeldingen din, og så varsler du bare arb.giver, så får arb.giver sykmeldingen i etterkant.

Skrevet

ja, det er bare det at legen har ferie....

Skrevet

JOda, men legen kan tilbakeskrive sykemeldingen fra den dagen du tar kontakt med kontoret.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...