Rotekoppen88 Skrevet 18. mars 2008 #1 Skrevet 18. mars 2008 hva er risikoen med å gå med uvi når man er gravid, kan det være skadlig for fosteret? Hva er symptomer bortsett fra hyppig og sviing ved vannlating?
M@mm@ til mine barn Skrevet 18. mars 2008 #2 Skrevet 18. mars 2008 Jeg har hatt det nå siden slutten på november. Ikke skadelig men kan sette riene i sving. Få deg penicillin av legen du.
Sjefsmegga Skrevet 18. mars 2008 #3 Skrevet 18. mars 2008 Bør alltid behandles, fare for nyrebekkenbetennelse og det er ikke bra... Drikk mye, men lever inn en urinrøve på laben så sjekker de det fort...trenger ikke time hos lege for det....jeg hadde det ofte da jeg gikk gravid sist...
CaMeLiA ♥ er mamma til to ♥ Skrevet 18. mars 2008 #4 Skrevet 18. mars 2008 Det er ikke bar å ha uvi når du føder, det kan være skadelig for babyen. men jeg tror ikke uvi i svangerskapet ellers er farligere en det er til vanlig, men det er jo ikke bra å gå rundt med uansett da.
Rotekoppen88 Skrevet 18. mars 2008 Forfatter #5 Skrevet 18. mars 2008 ja jeg har hatt det hele siste delen av svangerskapet nå. Problemet er at tablettene koster nesten 300 kr og etter 4 kurer og ALLE de regningene som har vært nå så har jeg rett og slett faktisk ikke råd til en ny kur nå. Avsluttet akkurat en på fredag, så skal egentlig ta den kontroll prøva nå på fredag, men jeg mistenker sterkt at den ikke er borte.
Rotekoppen88 Skrevet 18. mars 2008 Forfatter #8 Skrevet 18. mars 2008 Husker ikke helt hva den heter jeg, men er vel den som er mest vanlig blant gravide tror jeg. Greia er at de kurene jeg har hatt hittil har vært såkalte "hestekurer" i følge hu på apoteket, så i tilegg til tablettene har jeg måtte gått på idoform for å forhindre diaret eller forstoppelse. prøvde meg uten idoform på kur 3, men det funket dårlig, hehe. Lurer på om det begynte på noe med s.
M@mm@ til mine barn Skrevet 18. mars 2008 #11 Skrevet 18. mars 2008 Den gikk jeg og på. Ingen funk. Uvi var verre enn før jeg startet på den. Gikk over til Amoxicilin og da funket det. Har du prøvd den ? Jeg har en resept liggende om du vil ha den da.
Rotekoppen88 Skrevet 18. mars 2008 Forfatter #12 Skrevet 18. mars 2008 Takk for tipset, lurer på om jeg bare skal stikke og levere ei prøve på legekontoret før de stenger og hvis det er utslag skal jeg kreve å få resept på noe annet. Må jo ta hintet når det ikke gir seg etter 4 ganger. Vet du ca pris på amoxicilin?
M@mm@ til mine barn Skrevet 18. mars 2008 #13 Skrevet 18. mars 2008 Husker ikke helt, men de er ikke så dyre som de andre ihvertfall. en hundring ca ..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå