Gå til innhold

noen som har 3 eller fleire barn som er tett i alder:)


maria isabell

Anbefalte innlegg

Skrevet

på grunn av alder vuderer vi å få barna våre ganske tett..vi ønsker oss mangen barn.. hadde vert fint med noen erfaringer:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei!

 

Vi fikk de tre første mellom mars 99 til desember 02. Altså tre barn på under fire år. (Fikk fjerdemann mars 05)

Det har vært litt tøft fysisk med svangerskap og babyperioder, men nå som barna begynner å bli større, så er det herlig. De tre største er jenter og er gode venninner og støtte til hverandre. Men de er glad i lillebroren sin og er stort sett en vennskapelig og god gjeng. Selv om det var tøft de første årene, så har det vært verdt det. Ser at ungene nyter godt av hverandre nå.:-)

Venter femtemann i August og er sikker på at hun også kommer til å finne sin plass i gjengen, til tross for at det denne gangen er nesten 3 og et halvt år mellomrom. (Sykesøster på UL sa spøkefullt at barnet denne gangen var for attpåklatt å regne med tanke på tettheten til de første...)

Hadde ikke trodd at vi skulle ha så mange barn, var sliten etter de tre første, men nå som de er blitt større er det lettere på et vis, og jeg tror femtemann går bra. Har ikke tenkt å ha flere, men man skal aldri si aldri. Denne tiden i fjor sverget jeg på at jeg var ferdig med graviditet, fødsel og barsel. Jommen tok jeg feil...

For å gi et kort svar: Tøft, men herlig!!!

Skrevet

Våre er ikke så voldsomt tette, men vi fikk 8 barn i løpet av 14 år og 4 1/2 mnd. Vi kunne ikke tenkt oss å ha de mer spredt i hvertfall. Synes i underkant av 2 år mellom er helt perfekt.

Skrevet

tenker at to år mellom hver er bra..men kjenner på kroppen at eg må ha en litt lengre pause mellom nr 2 og 3...blir 1,5 år mellom nr 1 og 2....håper det blir iallefall 2 år mellom nr 2 og 3..men slikt er jo vanskelig å planlegge..skal være glad for de en får....dessuten ta en unge om gangen..men gleder meg så mye til de blir mangen små,tenker at det må være fint for ungene...men så blir eg usikker...en kan vel umulig forestille seg hvordan det er med 3 tette,eller 4-5 tette...en på helsestasjonene har 3 barn på litt under 3 år...blir litt svimmel da..men hu ser ut til å takkle det helt fint.) derfor er det så fint når noen vil dele erfaringer;)

Skrevet

Jeg er også litt spent på hvordan det er å ha 3 tette. Vi skal ha nr 3 nå i sommer (4. august). Førstefødte kom juni-05, så det blir altså 3 år og 2 mnd fra nr. 1 til nr. 3.

 

Merker at kroppen er litt sliten men det går faktisk forunderlig fint å være gravid igjen. Nå er jeg så heldig at jeg syns det er kjempeflott å gå gravid, og det hjelper jo litt. Ser at de to jeg har leker seg mye sammen allerede, og håper at nr. 3 blir en del av gjengen ganske snart.

 

Tror det blir skikkelig slitsomt innimellom i starten, men som hun over skrev, så tror jeg de vil få mye glede av hverandre i årene framover.

Skrevet

så flott, har du lette svangerskap? mitt første var grusomt og tida etter fødselen var fæl,men elsker å ha gravide mage,gravide magen er veldig pen:) denne gangen har vert tøff også,men myyye betre,blir neste like lett tenker eg nesten på 3 tette,men kommer til å vente 1 år før neste graviditet iallefall...du er veldig heldig som får 3 så tette:) de kommer til å ha stor glede av av hverandre,sakl du være hjemme med alle 3?

Skrevet

Har vel egentlig ganske lette svangerskap ja. Merker at denne gangen er tyngre, men det er jo ikke så rart. Kjenner at kroppen er sliten, men er heldigvis hjemme med nr. 2 så jeg slipper å jobbe.

 

Hadde ikke tenkt å være hjemme med de. Jeg har vært hjemme såpass lenge allerede nå at jeg kjenner jeg vil ut i jobb igjen. Tviler på at det blir en fulltidsstilling men sånn 70-75 % ville vært topp.

 

Vi gleder oss til årene framover vi:)

Lykke til videre du også, og så bra at du har et bedre svangerskap denne gangen:) Kroppen har godt av å hvile seg litt mellom svangerskapene også så bare ta det i ditt eget tempo.

Skrevet

så koselig å være hjemme med ungene,men sammtidig forstår eg at du savner jobben..ønsker selv 50 prosent jobb,men skal studere når ungene kommer i barnehagen..da blir det nok et år på og et år av,(forhåpentligvis) men skal klare det..heldigvis får en permisjon fra studiene ved fødsel...nå når eg har vert hjemme har eg hatt 1-3 fag hvert halvår,med 1-3 skolekvelder i uka,så har jo "jobbet" litt da:) merker at eg trenger litt puse,men sammtidig har ikke vi lett får å bli gravid,at vi vart gravid10 mnd etter sist fødsel er helt utrulig...så da er det ikke noe særlig å bruke beskyttelse for å muligens streve i lang tid etter det igjenn..så vi får ta det som det kommer å håpe det klaffer slik vi ønsker..men det bør jo gå 1 år mellom hver fødsel og ny graviditet,iallefall 6 mnd...ka vil du jobbe med da? jenta mi er snart 14 mnd,hvor gammel er gullene dine da?

Skrevet

Tenkte litt slik vi også etter nr. 1, at vi bare lar naturen råde. Vi trodde også at vi hadde vanskelig for å få barn, men det viste seg altså å ikke stemme:)

Jeg har en økonomiutdanning så det må nok bli noe innen det. Har lite erfaring innen det feltet, så vet vel ikke helt hva enda.

Største mi er 2 år og 9 mnd og minstemor ble 1 år for et par uker siden.

Ganske nærme di i alder ho da, og det er en herlig alder:)

Blid som ei sol dagen lang og lærer hele tiden nye ting..artig!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...