Spira31 Skrevet 14. mars 2008 #1 Skrevet 14. mars 2008 som regel vil vi at snuppa skal sove i sin egen seng, og det gjør hun, men så hender det jo at hun kommer opp i vår seng og sover der.. samsover altså delvis, er jo kos, men mest når hun var mindre.. nå når hun er ca 7mnd så har hun blitt mye mer aktiv og spenner bein i oss osv.og med en 1,20 seng blir det rett og slett litt trangt! Hvordan har dere andre det? Er dere veldig strenge på at babyen skal ligge i sin egen seng hele natten og eventuelt sitter i en stol ved siden av sengen og ammer.. er jo så mye mer lettvint å amme halvveis sovende... hehe
Gjest Skrevet 14. mars 2008 #2 Skrevet 14. mars 2008 Snuppa sover i min seng, og vi samsover. Eller, hun sovner i egen seng, men om natta kommer hun over til meg. Jeg synes ikke det gjør noenting, jeg gruer meg til den dagen jeg angrer på at jeg ikke utnytta tiden bedre og det er jo så koselig å våkne med hendene hennes klaskende i ansiktet mitt:)
Spira31 Skrevet 14. mars 2008 Forfatter #3 Skrevet 14. mars 2008 sant det:) men du er jo alene med henne og det er stor forskjell på to voksne og 1 barn enn 1 voksen og 1 barn i sengen. hehe Løfter du henne over i din når du legger deg eller venter du til hun våkner og sutrer?
Gjest Skrevet 14. mars 2008 #4 Skrevet 14. mars 2008 Ja, det kan jeg tenke meg. Har selv en 120seng, og synes det kan bli litt i knappeste laget uansett (men det er fordi hun gnir seg inntil meg, og jeg åler meg vekk og tilslutt ender jeg opp på kanten av senga, og det er der jeg våkner). Jeg venter til hun skal ha mat, men hvis jeg har sett en trist film eller får en sånn akutt "nå må jeg kose med babyen min fordi jeg er så redd for å miste henne og plutselig er det forsent"-følelse, da løfter jeg henne over. Men tro meg, det er netter der jeg bare har lyst å breie meg utover hele senga helt alene:)
Gjest Skrevet 14. mars 2008 #5 Skrevet 14. mars 2008 Vi samsover mye når pappaen er borte. Hun sover i egen seng til jeg legger meg, så duller vi litt når jeg legger meg og hun blir liggende hos meg. Pappaen sover veldig urolig og da gjør hun også det, så når han er hjemme sover hun mest i egen seng. Hun er 17 mnd. Har samsovet litt hist og pist siden hun ble født.
Gjest Skrevet 14. mars 2008 #6 Skrevet 14. mars 2008 Jeg har alltid gutta i senga når faren er borte. Blitt en liten tradisjon. Får se hvor lenge de vil:/ Jeg samsov med barna fra midten av natta til de var ca 1 år og flyttet på eget rom.
LisaColli Skrevet 14. mars 2008 #7 Skrevet 14. mars 2008 hvordan får du 17 mndingen til å sove i senga di? hehe.. jeg har prøvd å ta snuppa (14 mnd) over i vår seng når hun våkner på natta og IKKE vil legge seg å sove igjen..men når hun kommer over er det bare tull, peker på nesa mi og poker meg i øyet
litoja&Nemi♥ 13.05.06♥ Skrevet 15. mars 2008 #8 Skrevet 15. mars 2008 Samsover kanskje 50% av tiden, her er det samsov eller ikke sov. Vi gjør det slik for at vi alle sammen skal få sove. Det er jo koselig å ha henne i senga, men dæsken hun tar stor plass til å være så liten.
Tiger of trøndelag Skrevet 15. mars 2008 #9 Skrevet 15. mars 2008 Lille snuppa her sover sammen med meg enda (og mannen) og hun er snart 8mnd. Har planer om å få henne i egen seng på eget rom iløpet av noen uker. Er redd hun skal ramle ut av senga snart, og vil gjærne slutte å amme om natta:-) Hun vil helst sove med puppen i munnen, og jeg må si jeg begynner å bli sliten. Har ei på 3år som også roter seg inn i senga vår på morgenkvisten. Da blir det trangt!!
Mayken Skrevet 15. mars 2008 #10 Skrevet 15. mars 2008 Vi har samsovet siden snuppa kom ut av magen. Etter hvert som hun ble større, har vi lagt henne i egen seng på eget rom på kvelden og så kommer hun inn til oss i løpet av natten når hun våkner. Synes det er kjempekoselig og vil bare nyte det så lenge det varer:)
Konsulent surrehue+3 med tut Skrevet 15. mars 2008 #11 Skrevet 15. mars 2008 Ungene her i huset vil ikke ligge sammen med oss engang..De kan godt kose litt, men guuud så mange ganger jeg har tatt de over i vår seng klokka 5 på morgenkvisten i et håp om at de skal sove litt mer..Men neeeeidaa. De hater å sove i samme seng som oss. Heldigvis, egentlig=)
Økologisk_knekkebrød Skrevet 15. mars 2008 #12 Skrevet 15. mars 2008 Nei, han har aldri sovet i senga vår. Han er 10 mnd nå. Jeg har ingen tro på at babyer blir tryggere av å være avhengig av å ligge tett inntil mammaen eller pappaen for å kunne sove.
MÅNS m/lilleMarius Skrevet 15. mars 2008 #13 Skrevet 15. mars 2008 Sov mye sammen før, mne nå er han blitt 10mnd og det har vært slutt på nattamming og pupp/kos i vår seng selvom det er det han vil ha. Resulterte bare i at han våknet mye oftere og rota rundt. Nå sover han HELE natten (iallefall til 05.30....)
petite fleur Skrevet 15. mars 2008 #14 Skrevet 15. mars 2008 Da gutten min var bitteliten hendte det at vi sovna begge to etter amminga, men ettersom ukene gikk og jeg ikke var sånn komatrøtt hele tiden lenger, klarte jeg ikke det. Var livredd for å legge meg oppå ham, så jeg fikk ikke sove i det hele tatt. Så vi har kanskje samsovet max 10 ganger ;-) Skal sies at jeg sover så sinnsykt lett at vi måtte legge ham på eget rom da han var 12 dager gammel, fordi jeg fikk ikke sove pga alle de søte lydene han laget ;-)
Sololight Skrevet 15. mars 2008 #15 Skrevet 15. mars 2008 Her var det delvis samsoving frem til poden var 7 mnd. Da våknet vi en morgen kl. 06 av at han klasket med hodet først i golvet. Siden han en måned før hadde hatt en omfattende hodeoperasjon, var jo det det verste som kunne skje! Så siden den gang har jeg ikke turt å ha han i sengen vår. Han hadde faktisk ålt seg mellom oss og falt ut i fotenden....
Alba44 Skrevet 15. mars 2008 #16 Skrevet 15. mars 2008 Ja, gjør det ganske ofte, men aldri hele natta. Som oftest fra 4-5-tida og til vi står opp.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå