Anonym bruker Skrevet 14. mars 2008 #1 Skrevet 14. mars 2008 i lys av aleneforeldredebatten. Alenemødre blir sinte når noen sier "dere løfter ikke en finger" - det er jo ikke sant og det vet alle som har barn selv. Men hvorfor er det så mye verre å være alene enn å være gressenker sånn som så mange her inne er? Gjør vi som er gift mindre rett og slett bare fordi vi er gift?
Darth Vader Skrevet 14. mars 2008 #2 Skrevet 14. mars 2008 Jeg gjør i alle fall mye mindre enn jeg ville gjort om jeg var alenemor.
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2008 #4 Skrevet 14. mars 2008 hadde det mer slækt som alenemor.. ungen var hos pappaen i helgen - fikk slappet av.. nå er vi sammen igjen og jeg har null fri, siden vi tross alt aldri har barnet borte. tror alle gjør like mye men at det er ikke lov å si at man har det verre enn en alenemor.
Darth Vader Skrevet 14. mars 2008 #5 Skrevet 14. mars 2008 Har pappaen sluttet å passe på barnet nå når dere har blitt sammen igjen?
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2008 #6 Skrevet 14. mars 2008 øøøh nei? men barnet er jo ikke borte hver helg +1 dag i uka lenger. det er jo mye mer å gjøre med barnet nå. han jobber som før og hjelper til når han kommer hjem, men jeg var mindre sliten som alenemor.
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2008 #7 Skrevet 14. mars 2008 Det er få som klarer å forstå hva det innebærer å være alenemor, som ikke har vært det selv. Jeg vet ikke hvordan det er å ha en mann. For jeg har alltid vært alene om alt. Det jeg vet er at jeg aldri har en annen voksen som kan ta noe av byrden. Ingen andre betaler regningene, ingen andre henter og bringer unger, ingen andre vasker noe her, ingen andre lager mat eller handler den. Og det er heller ingen som jeg kan vente hjem til hjelp og støtte etter noen dager eller uker. Ingen andre får inn penger til husholdningen. Ingen andre kan gå på foreldremøter. ingen kan gi meg hjelp når ungene er syke eller hente medisinen om det trengs. Ingen til å dele den bekymringen med. Ingen som ser hele bildet når det er noe, bare det jeg forteller, og de kjenner ikke på kroppen hva det betyr, for det er ikke deres hverdag. Jeg kan aldri gå ut uten å skaffe barnevakt. Ingen voksen å konversere med i sene nattetimer. ingen annen voksen å prate med, reise på ferie med, som samtidig har ansvar for mine barn. Ingen annen til å fikse ting i huset, ingen andre til å ta seg av bilen, ingen andre til å ta hagen. Kan fortsette lenge her:) Det jeg har er foreldre og venner, men det har jo de aller fleste.... Det er ikke det at dere som er gift gjør mindre, men alt det dere har å gjøre, har også vi. og vi er bare en person som skal klare alt det 2 i et ekteskap/samboerskap gjør:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå