chick28 blir trebarnsmamma=) Skrevet 13. mars 2008 #1 Skrevet 13. mars 2008 Jeg er lærling og har støtte fra lånekassen. Og har en bi-jobb ved siden for å spe på inntekten min litt. Nå har jeg snakket med NAV og de sier: Om jeg går helt frem til permisjonstiden starter får jeg utregnet 80% av den inntekten jeg har når jeg går ut i perm. Om jeg blir sykmeldt får jeg utregnet 80% av det jeg har i begge jobbene til sammen den mnd jeg blir sykmeldt. Da er jo det beste alternativet for meg å bli sykmeldt selvfølgelig etter hvert. Men om jeg blir sykmeldt i slutten av feks mai.. er det inntekten jeg hadde i mai som blir grunnlaget da? Herregud.... jeg blir helt tullete av alle regler og meninger!!! Og fikk vite av lånekassen at jeg kan ha rett på fødselsstipend.... men alt etter inntekt. Må vel sette meg ned og lese litt nå tror jeg... Noen som har erfaringer å dele??
Anonym bruker Skrevet 13. mars 2008 #2 Skrevet 13. mars 2008 Tror det er de siste seks mnd før du går ut i perminsjon de legger grunnlaget på..(gjennomsnittet de siste seks mnd)) men er ikke sikker..
chick28 blir trebarnsmamma=) Skrevet 13. mars 2008 Forfatter #3 Skrevet 13. mars 2008 Det er kun viss jeg er i jobb og har dagpenger fikk jeg beskjed om.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå