Gå til innhold

Mobiltelefon i påskeegg - vanlig ønske ???


Anbefalte innlegg

Skrevet

Ungene til ei veninne ( de er 8 og 10 år) ønsker seg mobiltelefon i påskeegget. Begge har telefoner som fungerer, men vil ha noe mer fancy. De har ikke spesielt god råd heller, og hun har jo ikke tenkt å gi etter for de ønskene.

Men jeg lurer på om dette er vanlige ønsker i den alderen ? Er det helt slutt på at påskeegget inneholder godteri for en 50 lapp eller så ??? Blir helt satt ut jeg.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg er ikke tilhenger av å le av barna, men da tror jeg at jeg hadde gjort nettopp det!

Det er vel ikke blitt slik at alle høytider skal inneholde gaver vel?!

Skrevet

Hohoho den var drøøøy ja! Tuppafår litt smågaver også i egget sitt, men det er fordi jeg ikke gidder å kjøpe masse godis til ei som er såpass liten enda :)

Og det er absolutt ikke dyre ting, tenkte hun skulle få solbriller og ullsokker da, siden vi skal på fjellet. Også litt fargeblyanter og annet småplukk som hun kan kose seg med på hytta.

 

Sambo får et par dvdfilmer, litt undertøy og masse godis :)

Skrevet

Synes påsken er så deilig fordi det ikke er noe stress med gaver ol som til jula. Her får de påskeegg med snop av ulik slag, ikke noe annet.

Og har man barn som forventer seg presanger i egget, da har man kanskje lagt opp til det selv?

Ikke at det er noe galt i å bytte ut snop med en ting, men da må jo det ikke ta helt av.

Skrevet

Da hadde jeg svart at det er en jobb for jule nissen, og ikke påskeharen, den gir bare godis!

 

 

Skrevet

Nei absolutt ikke..., ikke rart enkelte sliter med både grenser og takknemlighet.

Skrevet

Himmel og hav, hva skjedde med et påskeegg med smågodt for et par tiere?? Vi har ingen plan om å kjøpe gaver til påskeeggene til ungene ihvertfall.

 

Klart de skal få tegnesaker og nye solbriller om det trengs, men da blir det utenom, og ikke som en gave.

Skrevet

Det er jo ikke så rart hvis de er vant til at egget inneholder leker, DVDer ol. For mange her inne virker det jo som om det er vanlig. Da er det jo ikke så rart om ungene får sånne ønsker.

Skrevet

Hjelpe meg.....hadde sønnen min på 7 år nevnt noe sånt.....unger får jammen nok som det er....her blir det ikke mobil på han på mange år enda heller.

 

Det er nok ikke vanlig----og håper ikke det blir vanlig heller.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...