Kanutten83 Skrevet 12. mars 2008 #1 Skrevet 12. mars 2008 Er det sånn den går når man får åpning? Det kan ikke være lukket hvis slimproppen har gått, eller kan man ha åpning uten at proppen går, evt hvor mange cm?
Kanutten83 Skrevet 12. mars 2008 Forfatter #2 Skrevet 12. mars 2008 Ingen som kan stille min nysgjerrighet? ;o)
Gjest Skrevet 12. mars 2008 #3 Skrevet 12. mars 2008 Slimproppen er ikke noen "plugg" som sitter i åpningen ;o) Det er mer en seig masse som KAN kommer når fødselen setter igang, men som også kan gå flere ganger i løpet av svangerskapet. For noen er den et sikkert tegn på nært forestående fødsel, men hos de der den går en eller flere ganger i løpet av svangerskapet, lager den seg selv på plass igjen etter å ha gått.
Gjest Skrevet 12. mars 2008 #4 Skrevet 12. mars 2008 Altså...du kan være helt lukket og ingen fødsel på gang selvom slimproppen går, og du kan ha åpning på noen cm og være i gang med fødsel når den går. ;o)
Kanutten83 Skrevet 12. mars 2008 Forfatter #5 Skrevet 12. mars 2008 Ok. Er bare litt bekymret for at åpningen begynte når slimproppen går, slimproppen gikk 3 timer før det var full åpning, så er litt redd det skal gå fortere neste gang. Trodde ikke det var fødsel da vi kom på sykehuset denne gangen, og det skal jo gå fortere med andremann. Ikke at h*n er på vei enda, men... ;o)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå