bollamor*med 3 barn* Skrevet 11. mars 2008 #1 Skrevet 11. mars 2008 Torsdag 6.mars kl 18 begynte jeg med rier igjen- 10min mellom-svake men regelmessige. Holdt på hele kvelden, men jeg torde ikke håpe siden jeg hadde hatt det slik i flere uker. Kl 02.30 økte de i styrke, men fortsatt 10min mellom. kl 07.45 ringte vi føden, og de sa vi kunne komme inn for å sjekke om fødsel var i gang eller ikke. Etter å ha sendt jentungen på skolen og minstemann til bestemor dro vi til sykehus for en sjekk. Joda endelig var vi i gang. 3cm åpning,mormunn avflatet, men fortsatt for dårlige rier. Så vi dro hjem for å slappe av og vente på sterkere rier. Isteden for sterkere rier dabbet det heller av......benyttet sjansen til å sove litt. kl 16.05 våknet jeg av at vannet gikk, rier med 10min mellomrom igjen. Så kjørte vi til føden igjen, 4cm, men disse riene da.... Fikk beskjed om å rusle litt eller dra hjem og vente. På vei ut kom riene med 5 min mellom, så vi valgte rusle tur og satt i vestibylen og jobbet oss gjennom stadig hardere rier. Kl 19.20 gikk vi opp igjen- 3min mellom. Fikk fødestue kl 19.45. Gikk i badekar kl 20 og da gikk det skikkelig på. Pressrier kl 21.15 og Henrik så dagens lys kl 21.25. Ute på litt over halvannen time når det hele startet skikkelig. Gikk så fort at ingen smertelindring, bortsett fra vann ble brukt. Fikk ikke en rift engang!!!(ingen svie ved do besøk.....) Henrik født fredag 7.mars. 3610gr og 50cm lang! Er nå stolt, men fryktelig sliten 3bars mor!!!
polarn & pyrene Skrevet 11. mars 2008 #2 Skrevet 11. mars 2008 Gratulerer så mye med lille gutt da. Hørtes ut som det gikk bra. Lykke til videre og kos dere masse.
Nostalgi Skrevet 11. mars 2008 #3 Skrevet 11. mars 2008 Gratulerer så masse masse med gutten. jenta som går på skole synes vel det er stas å hjelpe mamma litt;)
Tirilill Skrevet 12. mars 2008 #8 Skrevet 12. mars 2008 Gratulerer så mye! Høres ut som om fødsel gikk bra ttross alt:) Lykketil som tre barns mor det blir sikkert fantastisk mye kos!!!
Hvitkløver2020 Skrevet 12. mars 2008 #9 Skrevet 12. mars 2008 Gratulerer så mye med gutten=) Høres ut som en fin fødtsel ja!! Kos deg med dine 3 gullunger=) Ha en koselig påske=)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå