stvgr_mamma Skrevet 10. mars 2008 #1 Skrevet 10. mars 2008 noen av deres babyer som har/har hatt dette? min liker absolutt ikke å ligge på magen (på dagtid når vi følger med) og snur ikke hodet til sidene når han ligger på rygg og sover. så bakhodet hans har blitt mer og mer flatt, noe jeg ikke trur er så lett å få til å gå tilbake..? erfaringer???
Gjest Skrevet 10. mars 2008 #2 Skrevet 10. mars 2008 De fleste babyene blir flate i bakhodet. Det går seg som regel ut igjen ved 1-1/2 års alderen. Vet det er flere som bruker pute i senga deres for at det ikke skal bli HELT flatt.. Men hører både at det anbefales og ikke anbefales.. Men det går over, de blir "runde" til slutt
Anonym bruker Skrevet 10. mars 2008 #3 Skrevet 10. mars 2008 Alle blir jo ikke runde i bakhodet,er selv frisør og ser mange flate bakhoder.Har også en datter på 6 år som er helt flat bak,alle er vi forskjellige også i hodeformen.
Gjest Skrevet 10. mars 2008 #4 Skrevet 10. mars 2008 Ja, ja.. Det blir sikkert bedre.. Selv om de ikke blir helt runde (vet at ikke alle er runde som ei bowlingkule liksom), som du skriver.. Mente at det sikkert "går seg til" etterhvert!
mortil4vakre Skrevet 10. mars 2008 #5 Skrevet 10. mars 2008 Barn blir som regel ikke helt flate i bakhodet etterhvert som de blir eldre, med mindre de er født med flatt bakhode. Jeg er helsesøster, og vet at rundt 90% av barn som får flatt bakhode som følge etter rygg-ligging blir bedre! Det avtar som regel rundt 1-års alderen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå