Lille Vitamin har 3 minier Skrevet 9. mars 2008 #1 Skrevet 9. mars 2008 Hva heter det egentlig, det jeg vil kalle å lage klukkelyd, med tungen? En på jobben til mannen som har spurt folk i 2 år og ingen har kommet frem til hva det egentlig heter. Han har visst også ringt opplysnningen hehe. De søkte på nettet etter det, men fant visst ikke noe. Vet dere?
Lille Vitamin har 3 minier Skrevet 9. mars 2008 Forfatter #4 Skrevet 9. mars 2008 Godt forslag! ) Flere?
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 9. mars 2008 #5 Skrevet 9. mars 2008 Heter det ikke "å smekke med tungen", da? Eller, kan godt være jeg blander. Har ikke hørt bare ett ord som beskriver det.
Spanskeflua Skrevet 9. mars 2008 #6 Skrevet 9. mars 2008 Jeg kaller det å "smekke" med tunga, men så er det på nordnorsk da. Vet ikke om det kalles det på andre dialekter.
Gjest Skrevet 9. mars 2008 #7 Skrevet 9. mars 2008 Smekke med tunga har jeg også hørt.. jeg kaller det klakke..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå