Anonym bruker Skrevet 8. mars 2008 #1 Skrevet 8. mars 2008 Regner med at omtrent de fleste har såre brystvorter i starten, men når gikk det over for deg? Hvor lenge bør jeg gå før jeg søker hjelp? Er 2 uker siden fødsel.
mumimammaen Skrevet 8. mars 2008 #2 Skrevet 8. mars 2008 je hadde vel det i 2-3 uker. men je fikk med Purelan salve fra sykehuset. den hjalp veldig bra.
Anonym bruker Skrevet 8. mars 2008 #3 Skrevet 8. mars 2008 Smurte du brystvortene med Purelan etter hver amming, da? Jeg forsøker å pumpe litt melk og la det lufttørke. HI
mumimammaen Skrevet 8. mars 2008 #4 Skrevet 8. mars 2008 Ja etter hver amming når je var sår. de på sykehuset annbefalte å smøre med mm også og la det lufttørke. men det hjalp ikke her, de så på hvordan prinsessa sugde og sa ho sugde riktig. men je ble fryktelig sår og fikk blodblemmer fordet. kanskje je har ei blodigle i huset =o)
Sunniva78 har to små Skrevet 8. mars 2008 #5 Skrevet 8. mars 2008 Kjøp sånne brystskjold av merket Medela. Det er kopper av plast, med luftehull i. Da kommer ikke brystvortene i kontakt med noe, pluss at de får luft. De hjalp meg veldig! Kjøpes på apotek...
Gjest Skrevet 8. mars 2008 #7 Skrevet 8. mars 2008 Jeg hadde veldig såre brystvorter etter fødselen. Jeg smurte med krem (Purelan her også) etter hver amming, lot de lufttørke og hadde ullinnlegg og engangsinnlegg for at de ikke skulle være kalde. På det verste pumpet jeg en dag slik at de skulle få litt ro. Dette hjalp veldig, de ble veldig mye bedre etter dette. Jenta mi er nå 4 uker, og det er ingen problem med såre brystvorter nå. Ta tiden til hjelp, og trøst deg med at det går over om ikke så lenge
happy og to små Skrevet 8. mars 2008 #8 Skrevet 8. mars 2008 Jeg kjøpte avent sine brystskjold, da fikk jeg med både melkeoppsamlere (ved brystspreng) og skjold med lufting. Dette hjalp meg veldig. Forsøkte også å la brystvortene lufttørke med mm.
du og jeg og vi to Skrevet 8. mars 2008 #9 Skrevet 8. mars 2008 Jeg var sår i 6 uker faktisk. Det ble ikke bedre før jeg begynte å klemme ut melk som jeg lot lufttørke en god stund, og så smurte jeg på PureLan og brukte avent sine ammeinnlegg.
FanteGuri Skrevet 8. mars 2008 #10 Skrevet 8. mars 2008 Hei! Tror de aller fleste får såre brystvorter jeg.. men, det går over etter en stund. Jeg hadde såre brystvorter i 4-5 uker tror jeg.. Det som hjalp var å la litt mm lufttørke på vortene etter hver amming, så langt det var mulig. Jeg brukte chicco sine engangs ammeinnlegg, alle andre innlegg er udugelige etter min mening! Chicco er bra, fordi de ikke setter seg fast i brystvortene og river opp sårene! Prøvde også ammeskjell, det hjalp en stund, da brystvortene blir holdt i bløtt av mm som renner ned i skjellene, da slapp jeg at det ble så vondt å amme, men sårene var begynt å gro sluttet jeg med ammeskjellene og sårene grodde fort. Lufttørking er VELDIG viktig tror jeg.
Galskapens overhode Skrevet 8. mars 2008 #11 Skrevet 8. mars 2008 Har begynt på min 8. uke med sår brystvorte.. Bare den ene som er inovervendt.. Den andre er herdet.. Har prøvd skjold, men Lucas liker IKKE plastikk. Liker ikke smokker heller. Men nå har jeg vært sår så lenge at jeg ikke gruer meg så fælt lenger.. Kroppen venner seg til det..Selvsagt river det sinnsykt i puppen i det han suger seg fast, og svir når han dier.. men trøster meg med at det må jo gå over en gang..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå