Gå til innhold

Idag skal hunden min avlives.. :(


Anbefalte innlegg

Skrevet

Idag blir min trofaste følgesvenn gjennom 11 år avlivet.. Jeg skal ta henne til veterinæren klokken 16. Hunden har store forkalkninger i begge hoftene + ryggen, smertene har blitt holdt utrolig effektivt i sjakk med medisiner, men nå har hun blitt inkontinent. Tisser og bæsjer på seg og blir helt forstyrret av det. Hun er fortsatt stort sett en glad hund, men dette går ikke lenger... Og jeg er fryktelig lei meg!!

Blir lenge til jeg ska ha kjæledyr igjen.. Jeg blir så glad i dem at det å miste dem er helt grusomt :(

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Så trist da Teline :( alltid trist å miste kjæledyr en har hatt lenge.

 

Men det er vel til det beste for henne nå , selv om det ikke gjør savnet noe mindre da :/

 

Lykke til , klem fra

Skrevet

ånei =(

stakkars deg...=(

vet ikke hva jeg skalsi,for jeg har aldri hatt hund eller katt som har dødd...men jeg skjønner at det er fryktelig trist..

stor klem til deg!!!

Skrevet

uff, jeg føler så med deg!!!! Da vi måtte avlive våre to katter som var 16 år (to år etter hverandre) holdt jeg på å dø, var helt grusomt. Hadde hatt dem siden jeg ble født, den ene ble født på samme dag som meg - kan faktisk fortsatt begynne å gråte pga det selv om det nå er 13 år siden :(

Grin så mye du klarer, hjelper å få det ut :)

Skrevet

Huff, så trist........

Føler sånn med deg.

 

Skrevet

Ånei... fikk tårer i øynene da jeg leste innlegget ditt, Teline... det er så grusomt når en må gjøre slikt :( Men det er jo det beste for hunden dessverre. Sender mange, mange varme tanker fra Langtvekkistan til deg!!!

Skrevet

å nei....

 

jeg prøver å forberede meg på å avlive min katt etter 12 års samboerskap. hun har vært en kjælen og god pus..., men nå har hun blitt grisete. prøvd å gi henne en sjangse gjennom det siste halve året. men nå har hun begynt å tisse på rommet til gutten min, så nå må det ta slutt.... desverre....

 

det er så trist. de er jo familiemedlemmer...

 

lykke til...

Skrevet

Så trist..

Har en på 9 år her..

Gruer meg til den dagen han blir borte..

Skrevet

Prøver å fokusere på at jeg sparer henne for lidelse, men det gjør det ikke noe lettere.. :(

Skrevet

Uff, vet så godt hvordan du har det :( Veldig vondt å miste et dyr man har hatt så lenge, og spesielt med en hund så får man jo et utrolig tett bånd! Hadde selv en hund som ble 11 år gammel. Han var en skikkelig glad-hund men fikk hjerteproblemer til slutt og da det ikke var mer å gjøre var det grusomt å måtte slippe taket i han.. Savner han enda..

 

Masse trøsteklemmer fra meg, skjønner at du har det fryktelig trist nå.

Skrevet

Uff, så fælt:o( Er grusomt å miste kjæledyr. Er noen år siden mamma og pappa måtte avlive sin hund også (var jo "vår" hund da hun kom til oss da jeg var rundt 15 år) pga noe forkalkinger i bena. Hun klarte ikke gå skikkelig og det å reise seg opp bare var nesten umulig - var en trist hund på slutten:o( Det var en irsk setter og de behøver jo mye mosjon og hun elsket å gå på tur i marken og på fjellet med mamma og pappa - så det var ikke et liv for henne og ikke kunne gjøre annet enn å ligge i ro:o( Uff, får tårer i øynene bare av å tenke på det:o( Lykke til i dag - bare tenk på at det er til det beste for vennen din. Klem

Skrevet

Føler med deg! Men du gjør nok det beste for hunden.

Har selv hund, og GRUER meg til den dagen jeg må gå til vet`n for å avlive...

Skrevet

Så trist. Føler med deg, har vært der selv...

En varm klem fra dyreelskeren

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...