Gå til innhold

Å nei!Bunaden er for trang og d er vel 2uker til barnedåpen...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva gjør jeg nå da?? Rekker ikke slanke meg, og får neppe tak i noen til å sy den ut.......

Nå er d slutt på all godis, enda jeg har ikke spist såå mye..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Velkommen i klubben! Ha ha, må nesten le, var i nøyaktig samme situasjon, bare at jeg hadde 4 uker på meg til barnedåpen ;-) Nislanka meg i 4 uker, mista 4 kg og 8 cm, men kom faen ikke inn i bunaden likevel....;-( Hvis det ikke er så veldig mye om å gjøre, kan kanskje et korsett gjøre susen?

 

Lykke til! ;-)

Skrevet

Jeg var også i samme situasjon, vurderte aldri bunaden en gang for jeg visste det ble for trangt. Så det ble nytt skjørt og bluse på meg til dåpen. :)

Skrevet

Dette er de alternativene jeg ser for meg:

 

1. du prøver å få tak i noen som kan sy ut bunaden for deg

 

2. du kjøper et nytt antrekk til dåpen

 

3. du tar en ekstremdiett i 14 dager (men det anbefales jo ikke hvis du ammer) på noen kan du gå ned ganske mye på kort tid, men det er slitsomt for kropp og sjel

 

4. du kjøper ny bunad ;)

Skrevet

Takk for forslag :-)

Jeg får igjen den nederste hekta, men puppene er blitt for store så livet spriker. Trur mamma sin bunad er større, men den er fra en anna kant av landet, så det blir ikke det samme liksom. Viss jeg skal slutte å spise, forsvinner vel melka og nå som jeg har endelig fått skikk på amminga er det en dårlig ide..

 

Huff og huff........ Må nok på shopping

Skrevet

Du må jo absolutt ikke slutte og spise :) Ikke start noen ekstremdiett når du ammer.

 

Men altså, puppene blir jo større når man ammer, mine ble enormt mye større. Lite du får gjort med det på 14 dager :)

 

Lykke til :)

Skrevet

Prøv å få lånt deg en lik bunad-stakk (som er litt større) som din og bruk skjorta og sølvet ditt...

Skrevet

Du får skvise deg inn et korsett og en panty..utrolig hva som går da..kan jukse av seg fort 2 størrelser på den måten! :-)

Skrevet

men puppene er verre med da.hmmmmm.....

Skrevet

Jeg fikk på meg bunaden til dåpen til sønnen vår da vi døpte han i 2004. Den passet men puppene var for store så det så ikke bra ut. Jeg anbefaler aldri folk som ammer å bruke bunad, for det er ikke enkelt å amme med bunad på. Når vi skal døpe nr 2 i sommer skal vi også gifte oss så jeg skal se om jeg finner meg en nydelig drakt jeg kan bruke da. Skal ikke ha noe veldig mye ut av bryllupet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...