EnUndreneMor Skrevet 6. mars 2008 #1 Skrevet 6. mars 2008 hvem utbet det'? og hvor mange timer har en krav på? har alle krav på det?
alvis Skrevet 6. mars 2008 #3 Skrevet 6. mars 2008 Jeg har undersøkt litt siden jeg skal ha det da jeg begynner å jobbe igjen. Iflg loven har du rett på ammefri inntil 1 t om dagen uten lønn. Men du kan også lese i din tariffeavtal. Jeg jobber i staten og har rett på fri 2 t til dagen med lønn. Hvis du er usikker kan du høre med personalavd der du jobber men du har uansett fri på 1 t uten lønn.
Veldig_lykkelig_mamma Skrevet 6. mars 2008 #4 Skrevet 6. mars 2008 Kommer jo litt an på om du jobber full stilling eller ikke?
alvis Skrevet 6. mars 2008 #5 Skrevet 6. mars 2008 Ja, det er sant! Syns det sto litt rart fordi det står at hvis du jobber full dag har du rett på 2 timer men jobber du redusert dag, 1 t. Jeg jobber redusert stilling men full dag. Alltså jeg er på jobb 8 timer om dagen men kun 3-4 dager i uken. Da har jeg likevel rett på 2 timer til dagen iflg min arbeidsgiver.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå