Gå til innhold

Dere som har barn med matallergier, hvordan merket dere at de hadde det?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Gutten vår på 2,5 har gått å klaget på vondt i magen en stund, og hatt en del diare bleier i det siste. I dag har han også begynt å kaste opp et par ganger. Har ikke vært til legen i og med at alle ligger med omgangssyken, men han blir liksom ikke bra igjen. Kan dette komme veldig plutselig?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

jeg har melkeintoleranse og har alltid slitt med magen, men plutselig så blomstret det opp. ble mye kvalm, diare og mageknip( skikkelig mageknip). kutta ut en og en av matvarer jeg visste man ofte reagerte på (etter mye testing hos legen som ikke ga resultater) og merka meg hva jeg spiste og når jeg reagerte. etterhvert ble mønsteret ganske tydelig så jeg kutta ut all melk en lang stund og ble veldig bra. nå tåler jeg en del melk om jeg har vært flink en stund, men begynner å reagere igjen når 'motstandskraften' er brukt opp.

 

ta ham med til legen du og få tatt noen tester.

Skrevet

Jeg hadde selv MYE plager med magen som liten....klaget mye og mora mi tok meg med til lege men ingenting ble sjekket. Jeg fant ikke ut av det før jeg som 19 åring selv tok kontakt med Balder klinikken i Oslo...er forskjellige matvarer jeg ikke tåler så hadde vert håpløst finne ut av det selv.

 

Så jeg var jo ganske på vakt når jeg ble mor....og kjente igjen symptomene fort....sønnen min hadde det som barnet ditt....og han tåler ikke melk....men fikk beskjed om at han bare kunne ha yoghurt i barnehagen....da fikk han så mye luft i magen....så nå når vi har kutta det helt er det ingen problemer :)

Skrevet

Jr har cøliaki og det merket vi med at han gikk ned i vekt, spiste dårlig, var kvalm og kastet opp. Han hadde også forstoppelse. +++

 

Det du beskriver kan være en form for matvareallergi, men også omgangssyken. Hvor mange dager har han vært syk og hatt vondt? Er det allergi i familien?

 

Jeg hadde tatt kontakt med lege dersom det har gått mange dager uten at gutten har blitt bedre og krevd at de skal teste han for matvareallergi og cøliaki. det er bare blodprøver og ingeting å vente med egentlig.

 

PS ikke alle får utslag på prøven selv om de er allergisk.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...