Jelly Belly Skrevet 4. mars 2008 #1 Skrevet 4. mars 2008 ..på rikshospitalet. Hvilken mail adresse sendte dere den til, og hvor lang tid gikk det før dere fikk svar? Er over to uker siden jeg søkte og har fortsatt ikke hørt noe. Litt redd jeg sendte til feil adresse..
Miss_X_1974 +lillegutt Skrevet 4. mars 2008 #2 Skrevet 4. mars 2008 Hei Jeg fikk svar etter ca 2 uker, så du får sikkert svar snart Så lenge det står Rikshospitalet på konvolutten burde den komme fram til riktig avdeling.. Du kan jo ringe å høre hvis det drøyer over 3 uker.
NormaJean Skrevet 4. mars 2008 #5 Skrevet 4. mars 2008 jepp, foden@rikshosp..... jeg fikk en bekreftende email etter 3 dager, og brev i posten etter ca 7 dager. men har fødeplass på spesiellt grunnlag,så er ikke sikkert det er normalen. du kan jo bare ringe å høre da? krysser fingrene for deg
Jelly Belly Skrevet 4. mars 2008 Forfatter #6 Skrevet 4. mars 2008 Hmm.. Da har jeg sendt til riktig adresse hvertfall. Er vel ikke så mye mer jeg kan ha gjort feil da? Har ikke fått noe bekreftende mail, men er det flere som har fått det? Synes det var litt rart at jeg ikke fikk sånn "Vi har mottat din søknad og bla bla.."-mail.
villemo* Skrevet 4. mars 2008 #7 Skrevet 4. mars 2008 Hva er grunnen til at dere søker Rikshospitalet? Er det fordi det er spesielle omstendigheter under fødsel da eller? Eller går det bare under fritt sykehusvalg? Jeg har ei venninne som skal føde snart, og hun også hadde sendt inn masse papirer om fødsel og sånnt. Jeg har født to ganger før, og har aldri søkt om noe. Er dette nytt siden 2004? hva søker man på?
Skrekkblanda fryd *mamma* Skrevet 4. mars 2008 #8 Skrevet 4. mars 2008 Jeg søkte også pr email, fikk ingen bekreftelse. Fikk brev i posten med positivt svar etter ca 2-2,5 uker. Nå vet jeg ikke om jeg skal velge Riksen eller Ullevål, skikkelig tankekjør Og villemo*: jeg søkte både Riksen og Ullevål pga at jeg absolutt ikke vil på Ahus.
NormaJean Skrevet 4. mars 2008 #9 Skrevet 4. mars 2008 jeg har fått på spesiellt grunnlag, men hadde søkt på Riksen uansett. Det er ett kjempebra sykehus med masse spesialkompetanse. er ikke så viktig med sykehotellet for min del. vil heller ligge på avdeling med jordmor i nærheten de få dagene man er innlagt. har sagt til legen på sykehuset at jeg føder heller på do hjemme enn å føde på asker og bærum sykehus. har ikke sendt inn masse papirer, bare email. men fastlegen min har vel kanskje sendt inn en haug i ettertid, vet ikke helt.
helhalhalo Skrevet 4. mars 2008 #10 Skrevet 4. mars 2008 Fastlegen søkte for meg og han spurte hvilket sykehus jeg ville velge dette var forige gang. Jeg valgte sykehuset jeg bor ved siden av noe annet mener jeg er tullete. Jeg kommer ikke til å ønske meg til overfylte ullevål eller riksen
Skrekkblanda fryd *mamma* Skrevet 4. mars 2008 #11 Skrevet 4. mars 2008 Jeg er ikke enig at det er tullete å ønske et annet sykehus. Det kan være utallige grunner til at noen ikke ønsker det sykehuset som er nærmest. Og heldigvis har man fritt sykehusvalg i Norge. Bor selv i gangavstand til Ahus, men av personlige årsaker så har jeg ikke noe ønske om å føde der.
villemo* Skrevet 4. mars 2008 #12 Skrevet 4. mars 2008 Det er jo veldig fint at men kan velge sykehus da. Jeg vet ikke noe om hvordan det er på de forskjellige stedene i Oslo, men jeg forstå at det kan være overfylt og dårlig kapasitet flere steder. Og de burde jo være flinke på Riksen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå