Gå til innhold

Ha babyen vendt fra meg i vognen?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hun er straks 7 måneder, og vi skal bytte ut vogna.

 

Det heller veldig mot OTH Urban Jungle her, men da må hun jo sitte vendt fra meg.

 

Hadde dere gjort det?

 

Vi bor i Oslo, men går for det meste tur i Østmarka og her hvor vi bor.

Er sjelden nede i "gryta".

 

Vanskelig altså.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg kunne ikke tenkt meg å ha jenta mi fra meg ved 7 måneder. Jenta mi er 11 måneder nå og sitter fortsatt vendt mot meg..

 

Skrevet

Jeg gjorde det med eldste da hun var 5 måneder, men hun satt også og vrengte seg bakover for å se da hun satt fremovervendt.. Hehe.

Skrevet

Nei det ville jeg ikke.

Vi kjøpte sportsvogn som var vendt framover da jenta vår var 8 mnd. Brukte den og bagvognen en periode for så å kun bruke sportsvognen. Og jeg har så mange ganger kunnet ønske å ha henne mot meg. Spessielt i situasjoner der jeg har sett at hun heller ville sett mot meg. Selv når hun var 2 år var det flere ganger der hun selv sa at hun ville sitte andre veien.

Nå venter vi ny baby og denne gangen har vi kjøpt oss vogn der håndtaket kan snus slik at vi kan velge vilken vei ungen skal sitte.

Skrevet

Mine har sittet fra meg hele tiden (Teutonia Y2K) Har gått supert det. De syns jo det er mye gøy å se på.

Skrevet

prøvde å få min eldste til å sitte mot meg. Han sto på knea i vognen hele tiden. Moro å følge med, vettu. De to yngste har sittet med ryggen til hele tiden.

Skrevet

Ja, hun er litt den typen hun her også.

Alt er tusen ganger mer spennende enn mor.

Skrevet

Jeg ville absolutt ikke ha en så liten baby vendt fra meg. Det anbefales at de er vendt mot mor/far til de er 1 år.

 

Men ser mange som har de vendt fra seg veldig tidlig. Det kommer nok av at de flerste 3-hjulingene er vendt fra kjører i sportsdelen..

Skrevet

Men må legge til at min aldri har vist interesse for å sitte vendt fra meg. Ville hele tiden sitte å se på mamman sin han;) Og han er veeldig pratsom, så det er lettere å snakke sammen når vi ser på hverandre.

Har nettopp kjøpt GT safari, og den er vendt fra meg. Går bra nå da;) Han er jo 2 år min:)

Skrevet

Dette er første gang jeg hører at man ikke skal ha barn fra seg i vognen :-/ Har hørt at man ikke anbefaler og la barn sitte i vognen før dem er ca 6mnd pga inntrykk osv. Vi har ikke så mye valg da for og si det sånn ;p vi kan ikke snu vogna vår, hehe..Han er straks 6mnd og sitter fra oss og har ikke hatt noe problem med det =)

Skrevet

Jeg vet ikke om Teutonia har denne funksjonen på alle vogner, men på kombivognene kan de fleste vippe "håndtaket" begge veier, ganske lett, så da kan babyen gjøre begge deler:)

 

Du kan jo unsersøke hvertfall:) En kjempegrei løsning er det hvertfall;)

Skrevet

Oth'en er laget slik at man har veldig god oversikt selv om barnet sitter fra deg. Man er liksom så nære alikevel og stort sett trenger man jo ikke å ha kalesjen oppe på trilletur:)

 

Jeg hadde en annen vogn da min var så liten, nettop pga dette, men han ville se fremover han da, i alle fall i perioder. Ble han sliten ville han se meg.

 

Nå har jeg bare oth'en så jeg vet ikke hvordan det kommer til å føles når hun i magen er på den alderen. Kanskje jeg kjøper Bugaboo..

Skrevet

Min erfaring er at mine unger har vært opptatt av å se verden rundt seg. Noe av argumentasjonen mot at ungene skal sitte slik er øyekontakt, trygghet osv. Likevel. De peker og babler/snakker, jeg ser hva barnet ser og kommenterer, og blir de redde har de jo hatt meg rett over hode sitt klar med trøst. Alle som går med vogn har jo god kontakt med ungen uansett. Dessuten barnet tar seg gjerne en lur og da blir det et fett for ungen hvilken vei han ligger. Og tipper at de fleste som er ute med vogn ikke er det i flere timer daglig. (selv om jeg var det) Min yngste brukte slik vogn fra 6 mnd. Det med å ha barnet mot seg er nok en "korrekt dib ting" a la reima, sorel og hysteri over mødre som ammer etter året:)

Skrevet

Nei, personlig ville jeg ikke gjort det. Ville hatt muligheten for å snu henne mot meg hvis det var nødvendig i hvertfall....en vet jo aldri hvordan unger er. Min eldste satt vendt mot meg hele vognperioden stort sett, snudde ham noen få ganger, men det likte han ikke. Har en Bugaboo til mini - som ligger i bagen enda, men kommer til å ha henne vendt mot meg i starten i allefall - så får jeg se det an etterhvert, hva hun liker best.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...