babyprincess Skrevet 4. mars 2008 #1 Skrevet 4. mars 2008 Vet ikke om jeg skal ha skandiabanken, handelsbanken el....! Har dere noen råd?
LilleTrolle Skrevet 4. mars 2008 #2 Skrevet 4. mars 2008 Jeg tenkte kun praktisk da jeg opprettet konto til lillegutt, så han har fått konto i samme bank som jeg bruker (DnBNOR): en helt vanlig sparekonto som er sperret for ham frem til han er 18 år. Sparing i fond og slikt kan jeg ikke noe om, så det torde jeg ikke prøve meg på.
Anonym bruker Skrevet 4. mars 2008 #3 Skrevet 4. mars 2008 Det lønner seg vel å ha en høyrentekonto, med mindre dere komer til å ha mer enn 12 uttak i året... Vi har i Postbanken, men det er vel mer eller mindre det samme hvilken bank, bare det er den mest praktiske for dere i forhold til tilgjengelighet...
Julie- Skrevet 4. mars 2008 #4 Skrevet 4. mars 2008 Jeg sparer til snuppa i ya-bank, fungerer kjempefint. Kontoen står i mitt navn da, fordi hun er for ung til å være registrert selv (nettbasert bank) men renta er på 5,9% :-)
Gjest Skrevet 4. mars 2008 #5 Skrevet 4. mars 2008 Høyrentekonto lønner seg klart! Med 12 uttak i året, som nevnt tidligere. Det eneste du skal passe deg for er overformynderiet. Setter du inn penger på sparekontoen og kommer på at du vil bruke noe av de pengene på noe til barnet tidd, er det slettes ikke like enkelt å få brukt ett eneste øre etter beløpet ev oversteget med 75 000 kr.. Men uansett, høyrentekontoer er vel kanskje for penger som "ikke skal brukes" frem til de er 18?! Har en slik konto til dattera mi, som begynner å nærme seg 75 000 kr.. Så får se hvilken løsning vi tar etterhvert.
@nemone Skrevet 4. mars 2008 #6 Skrevet 4. mars 2008 Tenk litt på hvor mye penger som skal stå der, overformynderiet griper inn hvis barn har mer enn 75.000 kroner. Jeg har opprettet konto som står i mitt navn til hver av barna i den banken jeg bruker. Enklest - og jeg har også en bank som har gode betingelser så da var det greit. Mener dinside.no har tester av banker - sjekk hva som passer best for deg.
Anonym bruker Skrevet 4. mars 2008 #7 Skrevet 4. mars 2008 Postbanken tilbyr deg gratis barneforsikring, ved at du oppretter barnekonto som barnetrygden går inn på. Du har bare 12 gebyrfrie uttak i året.... og rente vet jeg ikke noe om.
Solunger aug-07 og april-09 Skrevet 4. mars 2008 #8 Skrevet 4. mars 2008 Høyrentekontoer til barn har ofte bedre betingelser enn andre kontoer. Ville derfor sjekket rentenivået i forhold til en nettbasert alt-i-ett-konto. De fleste banker har prislister på nettsidene sine. Vi sparer månedlig 250 på hans egen sparekonto og 250 i fond. Kan få ganske god avkastning på fondet etterhvert, har jo 18 års perspektiv. Fondet er en VPS-konto i mitt navn, men er merket med juniors navn så vi kan skille de ulike VPS-kontoene fra hverandre.
Anonym bruker Skrevet 4. mars 2008 #9 Skrevet 4. mars 2008 broren min er en riktig sparegris og han sier at den beste renten er i bank norwegian
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå