våken_om_natta Skrevet 1. mars 2008 #1 Skrevet 1. mars 2008 Det visste ikke jeg. Men det står på pappeska som er rundt, med verdens minste bokstaver... Var en lege som gjorde oss oppmerksom på det. Bare i tilfelle flere har nytte av å vite det. De opplyser jo ikke akkurat om det!
Gjest Skrevet 1. mars 2008 #2 Skrevet 1. mars 2008 Det har ikke så mye å si heller for de som ikke har laktoseintoleranse.. Men ja, jeg visste det.
våken_om_natta Skrevet 1. mars 2008 Forfatter #3 Skrevet 1. mars 2008 Men det er jo noen som har det da. Og for dem kan det nemlig være kjekt å vite. Hadde hjulpet oss en god del om vi hadde visst det tidligere!!
Gjest Skrevet 1. mars 2008 #4 Skrevet 1. mars 2008 Søkte litt rundt og sendte litt mail hit og dit da vi fant ut at jenta hadde laktoseintoleranse jeg. Kan sjekke opp ting selv også. Hehe.
våken_om_natta Skrevet 1. mars 2008 Forfatter #5 Skrevet 1. mars 2008 Ja! Eller man kan gjøre det enklere for hverandre i tillegg!
grå :) Skrevet 1. mars 2008 #6 Skrevet 1. mars 2008 den smakstilsatte melka med feks kaffesmak er ogs å laget av laktoseredusert melk. og de produktene som har kultur fra valio. komemr ikke på hvilke det var akkurat nå, men det står på pakningene. (valioprodukter får man også kjøpt i sverige. veldig godt utvalg)
Karine *på tjukka!! ;) Skrevet 1. mars 2008 #8 Skrevet 1. mars 2008 Det visste jeg ikke, men tusen takk for tipset! Det kommer godt med her i hus
Niem og Patrick Skrevet 1. mars 2008 #9 Skrevet 1. mars 2008 Rømme, Fløte, yoghurt osv er varmebehandlet på samme måte som laktoeredusert melk, og derfor kan mange med laktoseintoleranse spise nettopp dette. Snakker av erfaring..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå