nina celine Skrevet 29. februar 2008 #1 Skrevet 29. februar 2008 jeg ringte en bekjent som er jordmor i kveld for å forhøre meg litt siden jeg er såpass stor allerede. Hu snakka om blæremola, en tilstand hvor livmora vokser uten at det er noe foster. Hu mente at jeg måtte få sjekket det til uka. Nå er jeg veldig nervøs og angrer nesten litt på at jeg tok telefonen.
nr-4-i-oktober Skrevet 29. februar 2008 #2 Skrevet 29. februar 2008 Uff, kan ikke være kjekt å få høre at det kan være noe galt. Får håpe alt er bra, og at det bare er at magen vokser fort. Skal krysse fingrene for deg!!
ChellBell - har født! Skrevet 29. februar 2008 #3 Skrevet 29. februar 2008 Ja, det skjønner jeg ikke var en hyggelig telefon å ta. Men har du blødd noe? Den største og vanligste symptomen på blæremola er at du blør og har mye kvalme. Mer enn hva som er vanlig for kroppen skiller ut desto mer hCG for ting er ikke normalt. Blæremola er ikke vanlig å få så jeg hadde tatt det med en klype salt selv om det var en jordmor som sa det. Det er mange her inne som går med mamma-bukser og er i uke 5 Lykke til!
nina celine Skrevet 29. februar 2008 Forfatter #4 Skrevet 29. februar 2008 Hu jeg prata med har jo ikke sett meg så vet ikke helt hva hu så for seg når jeg sa at jeg er stor. Var veldig kvalm i de to andre svangerskapene også. Er veldig trøtt også, og så har brystene mine vært såre lenge. Tenker at kanskje såre bryster er forårsaket av et levende lite frø., for det har vel ikke noe med morkake og HCG å gjøre.?
nina celine Skrevet 29. februar 2008 Forfatter #5 Skrevet 29. februar 2008 Har ikke blødd ennå, men er jo bare 7+1 på vei
ChellBell - har født! Skrevet 29. februar 2008 #6 Skrevet 29. februar 2008 De typiske symptomene i svangerskapet som ømme bryster, trøtthet, kvalme osv er forårsaket av svangerskpshormonet hCG som produseres i livmoren. Men bare det at du har vært igjennom to andre svangerskap tidligere er jo grunn i seg selv at magen vokser fortere enn forrige svangerskap. Kanskje hun så for seg at du var mye større enn det du er..? Ca. 1 av 2000 får blæremola.. så sjansen er jo liten! Tror du skal være optimistisk, men komme deg til legen og sjekke det i og med at hun presterte å legge den tanken i hodet på deg. Så kan du slappe av
nina celine Skrevet 29. februar 2008 Forfatter #7 Skrevet 29. februar 2008 jeg skal gjøre det. Takk for gode svar. Har hatt to SA mellom barna mine så føler at jeg har "hatt mitt". Hadde jo litt mage før jeg ble gravid også så det er ikke sikkert at det skal så mye til før den vokser. har liksom tatt det som et godt tegn at jeg har hatt alle disse symptomene. Skal prøve å ikke tenke så mye på det og heller gå til legen på mandag. God helg.
ChellBell - har født! Skrevet 29. februar 2008 #8 Skrevet 29. februar 2008 God idé! God helg til deg og ) klem fra Chellbell
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå