Anonym bruker Skrevet 28. februar 2008 #1 Skrevet 28. februar 2008 Jeg har inntrykk av at de som har en enkel graviditet uten plager også føder "lettere". De som derimot har bekkenløsning, kvalme o.l. har ikke en så lett fødsel. Har selv vært plaget av dette, og er litt nervøs. Tror dere det stemmer? De som ikke har vært plaget har gjerne vært mer aktive og jobbet hele perioden.... Noen erfaringer eller meninger?
<3Sosivov<3 Skrevet 28. februar 2008 #2 Skrevet 28. februar 2008 Har ikke stemt med mine to barn. Hadde lette graviditeter og har aldri skjønt de som snakker om fine fødsler...
Anonym bruker Skrevet 28. februar 2008 #3 Skrevet 28. februar 2008 tror ikke det stemmer. mitt forrige svangerskap var lett som bare det. var i kjempe form og inge nplager.. samme som denne graviditeten men fødselen derimot var ikke lett!! masse komplikasjoner og myyyye stress! så jeg er veldig spent på denne fødselen!
lille sprelle Skrevet 28. februar 2008 #4 Skrevet 28. februar 2008 håper det ikke stemmer for min del....
Anonym bruker Skrevet 28. februar 2008 #5 Skrevet 28. februar 2008 Dette stemte ikke med meg forrige gang.... hadde en superenkel graviditet, men måtte vente og vente på gullgutten! 15 dager på overtid ble jeg satt igang, heavy fødsel!!!!!!!!!!!! Endte med vakuum, svak puls på baby og klipping,(totalruptur)!!! Denne gangen har jeg fått planlagt keisersnitt, ble tilogmed anbefalt dette:) Så til mandag er jeg tobarnsmor:)
Leontine Skrevet 28. februar 2008 #6 Skrevet 28. februar 2008 Stemmer ikke! Hadde verdens letteste svangerskap, ingen vansker. Ikke engang en kynner eller kvalme. Bitte litt treg mage var alt. Men... hadde en 28 timers smerte helv***s fødsel som endte opp i keisersnitt, absolutt det verste jeg noen sinne har opplevd. Dette svangerskapet har derimot vært skikkelig tungt med mye kvalme, bekkenløsning- og låsning, sykehusinnleggelse m.m. Håpr derfor på en lett fødsel. Kanskje er det motsatt
Anonym bruker Skrevet 28. februar 2008 #7 Skrevet 28. februar 2008 Tror ikke det har noen sammenheng, annet enn at jeg vil tro man har mer krefter og overskudd til en fødsel dersom man har hatt et enkelt svangerskap. Det sier seg vel litt selv. Jeg tror heller ikke man får en lett fødsel, selvom svangerskapet har vært vanskelig. Det er nok andre faktorer som spiller inn hvorvidt fødselen blir hard eller ikke. Blir for meg tull at man skal bli "straffa" for et enkelt svangerskap med en hard fødsel, og motsatt dersom svangerskapet har vært tøft..
Gjest Skrevet 28. februar 2008 #8 Skrevet 28. februar 2008 Jeg var i full fart hele mitt forrige svangerskap, og hadde likevel en helvetesfødsel. Jeg holdt meg i god form, men ble likevel sliten etter tre døgn med vonde rier, gitt! Men jeg fikk bittelitt bekkensmerter på slutten, som også spilte inn i selve fødselen, så bekkenløsning hjelper jo ikke.... Men de merket jeg ikke noe til før de helt siste ukene... Denne gangen har jeg et veldig tungt svangerskap, og håper at fødselen går litt lettere iom at det er nr. 2. Men det gjenstår å se!
Anonym bruker Skrevet 28. februar 2008 #9 Skrevet 28. februar 2008 Jeg skjønner jo også at man blir sliten dersom fødselen varer over 3 døgn, selvom man har hatt et enkelt svangerskap. Jeg tenkte på fødsel av mer "normal" varighet..At man da har mer overskudd og krefter dersom svangerskapet har vært nogenlunde enkelt. Alikevel, når det er sagt, tror jeg ikke hvorvidt man har hatt et lett eller hardt svangerskap, spiller noen rolle for hvordan fødselen utarter seg. Men, håper du får en lettere fødsel denne gang:)
nina__86 Skrevet 28. februar 2008 #10 Skrevet 28. februar 2008 jeg hadde ett kjempe fint svangerskap ingen plager eller noe som helst. og i tillegg hadde jeg den drømme fødselen gikk fin og fort for seg uten noe bedøvelse:)
Anonym bruker Skrevet 28. februar 2008 #11 Skrevet 28. februar 2008 Stemmer ikke helt for meg i hvert fall. Min første graviditet var veldig enkel, var ikke engang kvalm. Fødselen var tyngre, måtte settes i gang (tok tid før fødselen startet, begynte nesten rett på tette vonde rier, og fødselen tok 16-17 timer fra riene kom med max 3-4 minutter mellom), og pressfasen varte i 1 time og 40 minutter før vi til slutt fikk babyen ut ved at jordmor la seg oppå magen og pressa sammen med meg de siste riene. En grei fødsel, men langt fra lett. Graviditet nummer to var også enkel, men litt tyngre enn første (merket mer til kvalme denne gangen), mens fødselen var mye lettere enn den første. Venninna mi har hatt svært vanskelige graviditeter (blir nesten invalid av bekkenløsning), men lette fødsler.
♥lurelure♥ Skrevet 28. februar 2008 #12 Skrevet 28. februar 2008 Stemte på meg. Flott graviditet og fin fødsel. 2,5 timer på sykehus og han var ute. Men tror det har med kroppen å gjøre. Min jm sa at de så at høye slake kvinner ofte hadde lettere fødsler. Dette grunnet barnets plassering mot en "lang rygg". Og så sa jm på sykeuset at mye ligger i huden - hvordan den er genetisk "der nede". Noen er mer elastiske (hehehehe) enn andre. Og så kommer det jo an på om kroppen gir gode rier som "åpner" fort der nede. Men når man er i den situasjonen så var det en litt "utavdæsjæl opplevelse" - ihvertfall for meg. Var ikke så mye jeg klarte å tenke og fundere på i det øyeblikket. Så ikke tenk så mye på det for en må jo bare ta det som kommer. Og en er i gode hender:) V er heldige sånn sett her i Norge.
Ladybug~N&E Skrevet 28. februar 2008 #13 Skrevet 28. februar 2008 stemte for meg! superlett svangerskap. har aldri følt meg bedre til tross for at jeg egentlig er i ganske dårlig fysisk form til vanlig! masse energi og ingen plager. hadde en superlett fødsel også! igangsatt i uke 38+1 og fødselen var over på 4 timer fra første rie til han kom ut;) intens og vond slik alle fødsler er men ikke i nærheten av hva jeg hadde sett for meg! "gruer" meg til neste gang for så heldig er man ikke to ganger!!!
nina__86 Skrevet 29. februar 2008 #14 Skrevet 29. februar 2008 tror ikke det er helt riktig det jm sier om høye slanke jenter. jeg er ganske liten, men hadde en kjempe lett fødsel. og rask. fikk beskjed at denne gangen må jeg komme meg opp på sykehuset når jeg kjenner de første riene. vist jeg skal rekke frem. for det ville gå kjempe fort denne gangen
♥♥mortil4♥♥ Skrevet 29. februar 2008 #15 Skrevet 29. februar 2008 Tviler på at det stemmer Jeg har hatt bekkenløsning i alle mine svangerskap, og har hatt veldig fine fødsler Hatt endel kvalme og i tillegg sist, og da hadde jeg en veldig lett fødsel. Så du kan få en lett fødsel du og, til tross for plager Lykke til.
Verdens peneste gutter er mine Skrevet 29. februar 2008 #16 Skrevet 29. februar 2008 Hm vet ikke hva jeg skal si jeg. Hadde en lett fødsel frem til pressriene. Hadde rask åpningsfase. Fra 2 ca til full åpning tok det 2 timer. Men hadde pressrier i 1,5 time der jeg fikk drypp for å få hardere pressrier. De fant ut at de måtte ta han med vakum og jeg ble også klippet like før de tok han med vakum. Fikk total ruptur. Hadde et lett svangerskap
Tirilill Skrevet 29. februar 2008 #17 Skrevet 29. februar 2008 Jeg hadde bekkeløsning fra uke 21 sist gang var sykemeldt da helt fram til fødselen. Jeg tror ikke det har noen sammenheng. Hadde ihvertfall en veldig fin fødsel uten komplikasjoner. Håper på den samme flotte opplevelsen denne gangen:)
lana<3 Skrevet 29. februar 2008 #19 Skrevet 29. februar 2008 Stemmer ik på meg heller. Var innlagt med ekstrem kvalme,var sengeliggende på slutten pga bekkenløsning...og de satte igang fødselen 11 dager over tiden. Fødselen gikk som en drøm og var helt smertefri når jeg fikk epidural,sov til jenta skulle presses ut. Og trengte bare et sting..drømmefødsel rett og slett:)
2 søte småpiker Skrevet 29. februar 2008 #20 Skrevet 29. februar 2008 Det har overhodet ikke stemt på meg ihvertfall. Har hatt 2 tunge graviditeter med kraftig bekkenløsning, spesielt ille denne gang, men begge fødselene mine har vært greie. Spesielt denne siste. Varte i 6 timer fra første rie, og 2 skikkelige press så var hun ute. Så det gikk veldig kjapt og greit. Har ikke hatt noen form for smertelindring ved fødslene heller. Ville ikke tenkt noe mer på dette om jeg var deg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå