Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har ført inn i CV'en alle småjobber jeg har hatt, men det er kun en som egentlig har relevans for det jeg søker på (lærer), andre ting som jobbe i bokhandler osv har jo ikke relevans. Skal jeg da legge ved attester fra disse jobbene likevel, eller skippe det og kun nevne dem i CV'en? Og i tilfelle jeg bør legge dem ved, hvor bør jeg nevne at jeg har endret etternavn siden disse attestene ble skrevet, i CV eller i søknad?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg hadde skippet det, visst de er interessert i deg og de papirene så spør de nok etter de. Tviler på de spør da. ;o) Jeg har ikke nevnt at jeg har skiftet etternavn, kun da jeg leverte autorisasjonen min at jeg nevnte det, og da muntlig.

 

Jeg har forresten ikke hatt med urelavante jobber i mine søknader på sykepleierjobber, vet ikke hva som er mest riktig å gjøre....?

 

Lykke til! :o)

Skrevet

Jeg har ikke nevnt de engang - he he ;-)

Tror jeg hadde ventet med attester etc til det evt ble spurt etter.

Skrevet

Jeg har ført dem opp i CV'en for å fylle "hullene" i utdannelsen og vise at jeg har faktisk jobbet før liksom ;-)

Skrevet

Har jobbet som vikar på en skole da og tenkte den attesten var vel muligens grei å legge ved? Den er jo relevant.

Skrevet

Ja, det blir jo litt anderledes når du ikke har jobbet så mye med det du er utdannet til.

Jeg skriver opp mine 6 år som lærer, men nevner ikke at jeg var stuepike på et hotell i 1997 ;-)

Skrevet

Hehe... Nei, jeg ser jo den, men jeg har vært litt vinglete i slutten av tenårene mine og starten av 20 årene, så da føler jeg at jeg bør nevne noe. Er jo ikke ferdig utdannet før i vår (juni) heller. Derfor jeg er litt usikker. :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...