prekæs Skrevet 27. februar 2008 #1 Skrevet 27. februar 2008 Mener bestemt at man blir sett på som vantro (i enkelte land og religioner) om man ikke tror på noen gud. Tror man på en gud, enten det er den protestantiske eller katolske blir man ikke sett på som vantro. Er jeg inne på noe?
Gjest -<<- Skrevet 27. februar 2008 #2 Skrevet 27. februar 2008 Tjah. Det varierer vel en del. Men jeg har møtt plenty av enkeltindivider som anser det som forskrekkelig at vi ikke tror på noe, mens det er helt greit om vi skulle være kristne selv om de er muslimer eller protestanter selv om de tror de er katolikker osv.
Gjest Skrevet 27. februar 2008 #3 Skrevet 27. februar 2008 Spørs jo hvem som sier det... Har jo hørt muslimer si at alle som ikke tror på allah er vantro, og det at jeg tror på andre guder gjør meg til et grusomt menneske.
Tally Skrevet 27. februar 2008 #4 Skrevet 27. februar 2008 Jeg trodde at de som ikke tror på den kristne guden ble kalt for hedninger og de som ikke tror på den muslimske versjonen ble kalt for vantro. Hvis du tror på den kristne guden, men på "feil" måte (katolikk, protestant, ortodoks osv), så var du en kjetter Stort sett.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå