kokelimonke Skrevet 24. februar 2008 #1 Skrevet 24. februar 2008 Jeg skal sy kjole -eller ikke jeg da, hehe, men en sydame- og har hatt ganske klart for meg hva jeg vil ha. Skal ha en veldig enkel kjole, men vil jo ikke at den skal bli kjedelig heller. Nå har jeg valgt ut et stoff som jeg skal bruke på deler av kjolen og blir litt usikker.. synes stoffet er kjempefint, men har en litt varmere fargetone enn jeg hadde tenkt - + at det har en litt gammeldags "touch". Dette er vel den dagen man skal føle seg vel og seg selv, men samtidig kan et sånt stoff gjøre kjolen til litt ekstra...hmm, what to do, kjøre safe eller skal jeg go for it?!
*Kristin25Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒskrållan* Skrevet 24. februar 2008 #2 Skrevet 24. februar 2008 go for it!!! hvilke deler av kjolen er det på? på visse deler kan du jo bytte de ut om du synes det ble helt "æsj"... men det kommer jo ann på... Det er jo vandlig å sette sammen kjolen med nåler også før den syes sammen så man har mulighet til å endre og legge til.... LYKKE TIL!!!
kokelimonke Skrevet 24. februar 2008 Forfatter #3 Skrevet 24. februar 2008 Takk for råd :)Tenkte litt sånn jeg og.. blir det heelt krise får jeg jo bare bytte stoff, har fortsatt god tid Dette er "malen" jeg har gått etter, på armene: http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=rosemary+leigh&keywordType=any&page=0&pageSize=8&style=J192 men nå blir det mer: nr 3289, nr fra venstre - http://www.sinceritybridal.com/eu_en/collection.php?linenum=40&totlines=82&disc= skal ha form som nr 1 uansett hvilket stoff, men blondene blir mer gammeldags med dette stoffet, og en litt annen fargetone.. hjelpe meg, snakk om detalj, også blir jeg såå usikker!! Hehe, men det er jo denne dagen alt skal være perfekt ;) Noen andre med råd?
*Rutletutt* Skrevet 25. februar 2008 #4 Skrevet 25. februar 2008 Kjempefin kjole:o) Jeg sier Go for it! Høres veldig flott ut! Jeg liker den litt "gammeldagse" stilen på kjolene, jeg da;o)
Anonym bruker Skrevet 25. februar 2008 #5 Skrevet 25. februar 2008 Kan jeg være så frekk å spørre hvor mye det koster deg å få sydd kjole? Vurderer nemlig det samme selv.
kokelimonke Skrevet 25. februar 2008 Forfatter #6 Skrevet 25. februar 2008 ikke frekt det vel har ikke totalsum enda, men det blir mellom 8-10 000, det er 100 % silke. Vil absolutt anbefale det! Om du ikke finner en kjole du faller pladask for da. Jeg er ikke så veldig kjolete, og fant fort ut at jeg måtte få laget den selv om jeg skulle føle meg vel på den store dagen Og ja -er veldig fint med den gammeldagse touchen, men er det meg? Hmm..må se an litt tror jeg
Anonym bruker Skrevet 25. februar 2008 #7 Skrevet 25. februar 2008 Det var jo slettes ikke ille! Jeg skal ha en veldig enkel kjole jeg da, rett modell (altså ikke ballskjørt), men finner altså ingen som er akkurat rett. Snes forøvrig din kjole var veldig fin. Er ikke en fan av blonder, men syntes løsningen over skuldrene (om jeg tittet på rett kjole) var veldig flott! Syntes det var veldig tekkelig ;-) Har forøvrig sittet nå her i over en time og tittet på linken din etter inspirasjon. Ikke lett dette! Hvor lang tid bruker sydamen på å sy kjolen? Mistenker at jeg har litt dårlig tid. Gifter meg 20. juni...
happymom4 Skrevet 25. februar 2008 #8 Skrevet 25. februar 2008 Jeg syns det var en kjempe høy pris du måtte ut med å få sydd din kjole..Jeg har fått sydd kjolen min av ei. og jeg måtte ut med 2995 kr Veldig billig..gleder meg til å få den snart:-) Denne valgte jeg: http://www.qxl.no/accdb/viewitem.asp?AuctionNr=531143960
kokelimonke Skrevet 26. februar 2008 Forfatter #9 Skrevet 26. februar 2008 Ja, du kan helt sikkert få sydd den billigere enn det jeg får! Hun er nok ikke den billigste hun jeg bruker, men valgte henne fordi jeg ikke kjenner noen som syr selv og fordi jeg vet hun er proff/flink. Er som sagt ikke helt dreven i dette kjolegamet så trenger litt kyndig veiledning =) Men tror også prisen avhenger mye av hva slags stoff du velger. (en venninne av meg fikk kjolen sydd av en venninne og den kom på 10 000 og det var kun til materiale, venninnen jobbet gratis) Når det gjelder tid så tror jeg fortsatt du kan rekke det. Jeg skal gifte meg 31.mai og hun foreløpig kun laget en lerret kjole, bare en modell altså. Det tar visst ikke lang tid å lage selve kjolen, det som tar tid er og finne ut hvordan du vil ha den -og det er ikke helt lett, hehe. -også må du jo evnt finne en som har tid da, Lykke til Du kan jo bare sende meg en pm om du lurer på noe
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå