firemerkersmør Skrevet 22. februar 2008 #1 Skrevet 22. februar 2008 Har hatt en minimalistisk IKEA stil til nå, men litt lei av det. Liker litt chaby sheek (hvordan skrives nå det?????) også, men blir i så fall en litt "mildere" variant med litt sterkere farger. Hvordan har dere det hjemme?
alvis Skrevet 22. februar 2008 #2 Skrevet 22. februar 2008 Vi hadde minimalistisk stil før barnen kom til verden. Nå er det litt blandet med minimalistisk stil med inslag av nordisk designe og italiensk designe. Når barnen blir litt større skal jeg prøve få tilbake den minimalistiske stilen. Liker godt det bare det ikke blir for sterilt. Vi har mye grått og sort og hvitt med røde fargeklatter her og der.
Gjest Skrevet 22. februar 2008 #3 Skrevet 22. februar 2008 det er vel igrunnen min mann som bestemmer:) Han er mer opptatt av interiør og design enn jeg. Har vel en salig blanding av bestemors gamle ting (50 tall og ting jeg er glad i som puffer, rammer osv), stramme vintage finske/danske designmøbler som han har samlet på, lyst med mange sterke fargeinnslag/kontrastvegger, og en del maleri som gubben maler eller plakater/gamle raklame plakater han samler på. Har en dyp og god brun skinnsofa fra Bolia som hele familien kan sitte i - det er min favoritt, sammen med pinnestoler til et minemalistisk bord som jeg hater.
Mille** Skrevet 22. februar 2008 #4 Skrevet 22. februar 2008 Hmmmm.....tja si det. En koselig, men moderne stil kanskje, en litt lun stil. )
Gjest Sekretøsa Skrevet 22. februar 2008 #5 Skrevet 22. februar 2008 Vil vel si minimalistisk ja. Før hadde jeg mye stæsj, lysestaker, kurver, boller, and so on.. Men nå har vi kjøpt NYTT hus, nye møbler, og alt er nytt nytt nytt, så da vil jeg ha det fiiiiiint og i matchende stil! ;o)
Tomine is my star Skrevet 22. februar 2008 #6 Skrevet 22. februar 2008 Her går det i rødt,hvit,sort Ikea stil...... Litt lei...men gidder ikke gjøre noe mer her nå..i leid leilighet.. Får bytte stil den dagen jeg får mitt eget hus...
*ale* Skrevet 22. februar 2008 #7 Skrevet 22. februar 2008 Stil???? Vel... Den heter " Vi tar det vi har og får litt hos svigermor og så pusser vi opp skikkelig når ungene er større..." Hehe.. Finner neppe noe om den i BoNytt men...
hit og dit Skrevet 22. februar 2008 #8 Skrevet 22. februar 2008 Me har ingen stil. Me har eit kjøkken som er tilknytta stua, og det må byttast ut. Mørkebrunt og kjedelig. Eg har lyst å male litt og tapetsere ein vegg, lurer på å gjer det når sambo er heime på påskeferie. Tapetserer eg og maler eit møbel og to så blir det riktig fint her, men veit ikkje kva stil eg faller inni. Jannefantastic stilen.
Slalotte Skrevet 22. februar 2008 #9 Skrevet 22. februar 2008 Vi har fått nytt hus som vi overtar 1 april, og vi har nesten ingen møbler så vi skal kjøpe alt nytt Vet ikke helt åssen stil vi skal ha, kommer helt ann på hvilken farge det blir på sofaen vi har valgt.. Enten svart og rødt eller Sjokolade brun og hvit... Men vi får se.. Og gleder meg til shopping
jordbær mathilda Skrevet 22. februar 2008 #10 Skrevet 22. februar 2008 Stil og stil...men har dilla på hvit og lyse nyanser!Så her i huset er det lyst og trivelig.
litoja&Nemi♥ 13.05.06♥ Skrevet 22. februar 2008 #11 Skrevet 22. februar 2008 Har ikke stil, har bare møbler.
Prins05&07C",) Skrevet 22. februar 2008 #12 Skrevet 22. februar 2008 Her i leiligheten har vi lyse vegger, mørke gulv og mørke tremøbler samt spisestue. Ellers går det i endel limegrønt og beiget tilbehør, og div. fra black design. Også litt leker her og der.o)
mammatil2flotte Skrevet 22. februar 2008 #13 Skrevet 22. februar 2008 Kolonistil. Rommene i kolonistil skaper jeg ved hjelp av kontraster og naturmaterialer. Lyst og mørkt, ull og skinn. Med de riktige tilbehørene får du et sobert og varmt rom. Rustikke møbler og et solid inntrykk. Fargene går i bruntoner og hvitt, og vi har innslag av naturmaterialer som tre, ull, lin og skinn. Gjenstander fra fremmede land og kulturer. Koselig!!
Adrian07♥ Sofie10♥ Skrevet 22. februar 2008 #14 Skrevet 22. februar 2008 Kremhvite vegger, en vegg i stua har tøff tapet i brunt/gull(svak) Alle møbler er enkle, i wenge (mørk brun) Sofaen er beige, men gammel. Skal skiftes ut når den er slitt.. Gidder ikke bytte med små barn som gulper og griser.. Har suplert med gamelerosa/lilla på gardiner, lys, puter, duker osv.. Enkel stil, men ikke for minimalistisk.. Men har ikke masse stæsj, da det er enklere å ha der ryddi med få ting.. Men noe er jo fint da! =)
Mille** Skrevet 22. februar 2008 #15 Skrevet 22. februar 2008 Svigerinna mi syns forresten det så ut som det gjør i katalogene her, vet ikke hvordan jeg skal ta det egentlig, hehehe....tror hun mente det som et kompliment da. ;o)
petite fleur Skrevet 22. februar 2008 #16 Skrevet 22. februar 2008 Jeg prøver meg på litt shabby chic, men må sloss litt med samboeren for nesten hvert møbel jeg vil ha i stua da ;-) Er ikke 100% fornøyd ennå, men er på god vei.
Sjefsmegga Skrevet 22. februar 2008 #18 Skrevet 22. februar 2008 Her er stilen et helvetes sammensurium og så langt fra stil som det er mulig å komme...hadde vært noe for et sånn ekstremoppussings program :-DDD Men voi driver på og når vi blir ferdige så blir det STIL...me aner ikke helt hvilken,det er et gammelt hus så det må tas hensyn til..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå