Anonym bruker Skrevet 21. februar 2008 #1 Skrevet 21. februar 2008 Min sexlyst under graviditet er vel heller laber, heldigvis er ikke gubben så hypp han heller, så det er ikke ett problem. Begynner å se ett mønster her, som etter naturen virker logisk, jeg tror min sexlyst avhenger veldig av eggløsning. Har bestandig enorm lyst en ukes tid midt i mellom to mens. Så under graviditet er det lite som frister. OG går jeg på p-piller er det labert hele tiden. Er det flere som har merket dette? Og hvilket prevensjon bør jeg bruke da? Har kuttet ut og prøvd p-piller tusen ganger før pga av dette. P-piller har nemlig en GOD effekt på huden min og en dårlig effekt på sexlivet...
Anonym bruker Skrevet 21. februar 2008 #2 Skrevet 21. februar 2008 Det mønsteret ditt stemmer nok- har snakket med naturmedisinere som påpekte dette for meg; man ER mer kåt ved eggløsning, nettopp for å føre arten videre:) Dette er biologisk, akkurat som dyras løpetid... Det kan vel også forklare hvorfor det er så mye uønskede graviditeter hos yngre jenter som bare har hatt en one-night-stand; man havner gjerne i køya med noen fordi man har så lyst. og da er man ofte også veldig fruktbar.. Finnes sef mange varianter av dette da, noen har jo høyere lyst enn andre. Selv har jeg lyst så og si hele tiden, og enda mer i graviditeten, så her har vi oss hele tiden!! Ang prevensjon så er det mange som mister lysten på pilla ja, jeg vil anbefale deg Ladycomp eller babycomp (eggløsningsmåler målt med temperatur, gir deg hele tiden progonoser for syklusen og lyssignaler som sier ja el nei til ubeskyttet sex, etter hvor du er i syklusen). Kjempefornøyd med denne selv, les mer på www.buenaventura.no. Godt for kroppen di å slippe falske hormoner tilført også!!
lillingen blir storebror:)u 41 Skrevet 21. februar 2008 #3 Skrevet 21. februar 2008 Tenkte meg nok at eggløsningen var grunnen ja:) Takk for tipset om Ladycomp, har hørt om det, men skal gå inn å lese om det nå!
lillingen blir storebror:)u 41 Skrevet 21. februar 2008 #4 Skrevet 21. februar 2008 Hi hi, der kom nicket, men det var nå ikke så hemmelig da:)
magj Skrevet 21. februar 2008 #5 Skrevet 21. februar 2008 Følger også syklusen ang lyst. Og med p-piller er den helt på bånn. Blir iallefall ikke hormontilførsel her etter dnne fødselen, men vi har fått minst alle de unga vi skulle ha, så vi kan ikke stole på sånn -comp. Må ha noe som er 100% sikkert, så her blir det sterilisering, forhåpentligvis på mannen, men jeg har sagt at ender jeg opp med KS er det bare å kutte det som kuttes kan!!
lillingen blir storebror:)u 41 Skrevet 21. februar 2008 #6 Skrevet 21. februar 2008 Godt å høre at flere er sånn da:) Streilisering er ikke et alternativ for oss enda, men er nok et godt alternativ når vi føler oss ferdige med produseringen:)
Anonym bruker Skrevet 21. februar 2008 #7 Skrevet 21. februar 2008 Hihi ja ikke så lett å treffe anonymknappen hver gang, HI:) Magj; ang comp'ene så er de faktisk like sikre som p-piller forutsatt at de brukes riktig da. Dvs at man kun har ubeskyttet sex på grønt lys, og beskytter seg SIKKERT på røde dager, og det er jo det som gjerne er litt masete. Vet at en del bruker kondom i den farlige fasen, men leste om ei her som ble gravid fordi kondomet sprakk.. Selv har vi brukt pessar og sæddrepende gele SAMT hoppet av i svingen Tar ingen sjanser for jeg blir nemlig LETT gravid.. men dette har funket for oss i mange år. Synes dette definitivt er det prevensjonsmiddelet med flest fordeler, og noen ulemper har jo abs alle. At man må passe seg ekstra noen dager i mnd kan man jo leve med.. Men skjønner jo det er like greit for de som er ferdig med barn å sterilisere. Men selv er jeg ikke der enda .)
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2008 #8 Skrevet 22. februar 2008 For meg funka det mye bedre med minipiller enn p-piller. Men da er man mer avhengig av å huske pillen til fast tid hver dag. Men minipillene inneholder mye mindre hormoner. Verd et forsøk kanskje.
babysjuk82 Skrevet 22. februar 2008 #9 Skrevet 22. februar 2008 Kordan kan denne compen vær sikker? Sædceller kan jo lev 5 dager.og kan liksom ik ha sex når en vil da,uten og vær bekrymra. Vet ik ka eg ska bruk ettepå. Jeg blør av alle hormonel prev. Bare kondom stole eg ik på. Så enast som funke t meg, enten ingen sex,elr sterilisering.
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2008 #10 Skrevet 22. februar 2008 Takk for alle råd og den som startet tråden! Har alltid brukt p-piller og det har fungert fint for meg. (regulerer også f.eks. migrene det - vet når man har lettere for å få anfall) Jeg kan ikke bruke hormonpreparater etter svangerskapet pga komplikasjoner, men her fikk jeg tips!
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2008 #11 Skrevet 22. februar 2008 Hei:) Compene er sikre fordi de regner inn en sikkerhetsmargin på flere dager hvor den gir deg rødt lys før EL. Det tar litt tid før den har vennet seg til syklusen din (som bør være noenlunde stabil for å få mest mulig uttelling av dette prev.middelet)), men når den har det kan den gi deg prognoser helt fra starten av syklusen din om forventet EL, og babycomp gir også signaler om hvilke dager du har mest sannsynlighet for å få gutt og jente også. Man registrerer alltid mensen, og når det er gjort, er det programmert i compen at den vet at en EL inntreffer ca 14 dager etter (og aldri mer enn 11, mener jeg å ha lest). Derfor begynner den å gi deg gult og så rødt lys nåe mensen er over for å ha noen dagers sikkerhetsmargin. Så har du rødt lys helt til temperaturen din gjør et hopp opp (da har EL inntruffet), og så forblir den rødt 3-4 dager etter el for å være sikker (man kan bli gravid innen 24 og i sjeldne tilfeller 48 timer etter EL, hvis man får to EL på en syklus..). Deretter har du grønt igjen helt til mensen og til den er over.. Som sagt: jeg blir fort gravid selv (har hatt 2 glipp med ubeskyttet sex i mitt liv, hvor han har kommet i meg)- begge gangene har jeg blitt gravid. Så var det en planlagt graviditet hvor jeg ble gravid på 1. forsøk, så er nok temmelig fruktbar. Mne likevel har dette vært et bra prev.middel for oss. En advarsel dog; Ene glippen vi gjorde uten beskyttelse var på GULT lys med Ladycomp (og vi visste jo egentlig at gult ikke var trygt, men tok en sjans og angrepille)- og det ble det barn av!!! Så man må KUN ha ubeskyttet sex på grønne dager. Anbefaler virkelig alle å lese på nettsiden nevnt over om compene, er veldig motstander av hormonprev. selv..
babysjuk82 Skrevet 22. februar 2008 #12 Skrevet 22. februar 2008 Oki.trur itj eg tar sjangsen.plutseli kan syklusen foqandre sg.trur d blir litt stress og.
magj Skrevet 22. februar 2008 #13 Skrevet 22. februar 2008 Jeg tør ikke stole på -comp. Blir fort gravid, én gang ubeskytta sex, så sitter den! Legen min anbefalte meg ikke å bruke -comp fordi den ikke er sikker nok
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2008 #14 Skrevet 22. februar 2008 Jeg tror nok vi kommer til å kjøre på to tette og bli ferdig med det, så en av oss kan sterilisere oss, for det prevensjonsjaget og styret som følger med orker vi ikke mange årene til. Flere enn tre tror jeg ikke vi vil ha uansett. ;-). Jeg blir gaaaal av alt som er hormonbasert, kroppen prøvde å "føde" ut kobberspiral med påfølgende infeksjoner, mannen min tåler ikke kondomer og da er det ikke mye igjen som er sikkert. Blir lett stressende når det er sånn :-(
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2008 #15 Skrevet 22. februar 2008 For ikke å glemme den "fantastiske" østrogen-frie p-pillen (yasmin, ver det det den het?) som gjorde at jeg blødde tre av fire uker!! Arrrrg....det beste med å være gravid er at man kan ha sex når som helst uten å tenke på konsekvensene, hi hi hi....
geri Skrevet 22. februar 2008 #16 Skrevet 22. februar 2008 Takk for nyttig tråd:) Jeg var veldig fornøyd med hormonspiral, pga at jeg slapp mens. MEn sexlysten nådde bunn og tok seg skikkelig opp igjen da jeg ble gravid. jeg er usikker på om den vil holde seg der etter at babyen er ute. Regner med at det vil dale litt, men er skeptisk til å begynne med hormospiral igjen (pga manglende lyst og laaaaang tenningstid..) Når det gjelder sterilisering tør ikke mannen min!! Krever inngrepet hos oss damer lenge på sykehus eller er det fort gjort. Hva er eventuelle bivirkninger og koster det noe? Vi får nå vårt 3 barn og jeg regner meg som ferdig etter dette, føler likevel det er et drastisk skritt å sterilisere meg i en alder av 33.
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2008 #17 Skrevet 22. februar 2008 Det blir jeg og, som sagt:) Men compen tar så mange dager ekstra sikkerhetsmargin at det går bra uansett! Men du er vel ferdig med barn og da erd et jo uansett like greit å bare sterilisere så slipper man tenke på det i det hele tatt (for det er jo litt stress å passe seg for ikke å bli gravid i de røde periodene med comp i årevis når man egentlig ikke vil ha flere barn:))
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå