Gå til innhold

De kaller det likestilling


Anbefalte innlegg

Skrevet

Men i virkeligheten handler det om pinglete mannfolk som ikke tør si at de vil ha mer permisjon. De orker ikke diskusjoner, hverken hjemme eller på jobb. Slik som det er nå, er det likestilling. 6 uker til hver etter fødsel og resten kan deles som man vil.

 

Takk og lov for at jeg er gift med en mann som tar "kampen" på jobb. Som første ansatt i pappaperm. Med full dekning av lønn. Tenk det, helt på egen hånd.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

I dag er det omtrent likestilling på papire. Det vil det være med de nye reglene også.

Problemet er at det ikke er likestilling i samfunnet. En lovendring vil gjøre det mye enklere for menn å ta ut sin del av permisjonen.

Skrevet

Slik jeg ser det her på DiB virker som mange menn har en tøffere kamp hjemme om å få slippe til med barnet. Ettersom mor tvilholder på sin 'rett' til å ha all permisjon for seg selv.

Stakkars pappaer sier jeg. Og stakkars barn.

Skrevet

OG stakkars de menneskene som ikke ser at andre er i en annen situasjon enn seg selv...

Skrevet

Hurra for hr.salat. Desverre er det ikke så lett for alle å ta den kampen. Så hurra for staten også.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...