Gå til innhold

borgelige vielser??


storebror og junibaby=)

Anbefalte innlegg

Skrevet

kan man gjøre det hvilken dag som helst?eller er det faste dager?

(bestille tid da seff)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tror det varierer fra distrikt til distrikt. Men tror de gjør det de fleste dager unntatt helg (sånn var det ihvertfall da vi gifta oss).

Skrevet

Kommer an på hvor. Human-etisk forbund gjør det vel omtrent når som helst, på tinghuset er det ofte alle dager utenom søndag, en med vigselsrett kan gjøre det når vedkommende lyster utenom, ambassader og slikt har oftest 1-2 faste dager i uka.

Skrevet

Her vier de stort sett i "kontortiden" altså 8-4 mandag til fredag, med noe slingringsmonn på klokkeslettet. Vier ikke i helgene men kan til nød kanskje være behjelpelige på en søndag. Lørdag er uaktuelt.

Skrevet

vi skal på tinghuset.Er lørdag uaktuelt der?

det blir jo litt kjipt med tanke på selskapet da....hmmm

Skrevet

Vi fikk fritt valg innen vanlig kontortid ;)

 

Ble en tirsdag kl 15. Så reiste vi bort, og tok selskapet en lørdag senere.

 

Ble vell noe rart med tanke på at vi nordmenn er vant til vielse så selskap. (Hvor gjestene får delta i vielsen)

 

Vi hadde ikke planlagt selskapet!

Ble bare så mange protester på at det ikke ble noe selskap, så mamma fikset et til oss :)

Skrevet

Næh, temmelig sikker på at en kollega av meg gifta seg på Tinghuset en lørdag i vår - her i Oslo. Men dette kan sikkert variere fra sted til sted.

Skrevet

hmm

ja,får ringe å høre,avtale tid imorgen.i værste fall får vi ta et en fredag,og selskapet på lørdag,men må jo på med finstasen 2 dager på rad da hehe

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...