Gå til innhold

ang oppbevaring av morsmelk???


Anbefalte innlegg

Skrevet

hvis jeg har pumpa meg og fryst melka. ca 80-100mg. hvor lang tid tar det før den smelter ca? og skal jeg tine den i rom temp eller kjøleskap etter jeg har tatt den or frysen.

og går det ann å legge fryst melk i vannbad som tining?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det har ikke noe å si om du tiner på benken i kjøleskapet eller i vannbad om du skal bruke melken med en gang. (ref. svar fra hs på babyverden)

Tiner du i kjøleskap går det som fersk melk og kan brukes innen 3-5 dager. På benken innen 4-8 timer...opptiningstid avhenger av hva du har lagret melka i og metoden du tiner på :)

Skrevet

tja..ikke helt sikker, men sikkert andre som vet? men ligger jo litt i det en sier med kun en oppvarmiing og en nedkjøling da..så personlig tror jeg nok den melka må brukes innen 4-8 timer eller kastes :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...