Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Ammer dere først eller etterpå eller separat. Og hvor fort går dere opp i str. på posjon. Ga henne en ts grøtpulver i dag tidlig ( nærmest i affekt etter å ha matet annenhver time de siste nettene). Ser ut til at det har gått fint... Hun fikk maisgrøt, tipper ca halvparten gikk ned..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

jeg økte grøtporsj jevnt og trutt. Dvs at når han spiste hele smaksprøven og tydelig var interessert i mer så økte jeg på med ei ts grøtpulver til. I løpet av ei uke var vi oppe i en halv porsj, og full porsj etter 14 dager. De fleste kveldene spiser han opp all grøten el det er noen små skjeer igjen.

Med ammingen må du nesten finne ut din egen måte å gjøre det på. Dersom du ønsker å beholde god produksjon bør du nok gi babyen pupp før grøt. Jeg har gjort det slik, men jeg lar det gå en liten stund etter ammingen før jeg gir grøten slik at han ikke er mett i utgangspunktet. Så får han pupp igjen på sengekanten før han legger seg. Men som sagt du finner nok din måte:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...