Gjest Hellokitty03+09+13+13 Skrevet 19. februar 2008 #1 Skrevet 19. februar 2008 vi har hatt ett 85 liter akvarie i ett halvt år og har nå fått oss ett til på 270 liter, vi har også kjøpt masse nye fisk. i 85 literen har vi 1 kampfisk, seilfinnemolly dalmatiner 2 stk, khuli ål 2 stk, 2 helt hvite jeg ikke husker navnet på, 5 skjørte tetra, 3 små svarte og orange, 2 siamesiske algeetere, 1 molly og sølv hai. i d store har vi mest ciklider, praktbotiar, pinsessen av brichardi 2 stk, ansistrus algeetere 2 stk. det jeg lurer på er om sølvhaien vil trives i 85 literen? vi fikk også med mygglarver og oksehjerte når vi kjøpte fisk. hvor ofte skal fiskene mates med dette. di i butikken sa hver dag, men en vi kjenner sa ett par dager i uken. hva er best. og hvilken mat er best for sølvhaien?
3 rosa og en blå Skrevet 19. februar 2008 #2 Skrevet 19. februar 2008 Sølvhaien trenger stor plass så jeg har villet valgt 270 literen, men ettervært blir den også for stor der. par ganger i uken er det greit å mate med larver o.l og gjerne ha en 1-2 dager matfrie dager. http://akvaforum.no/ denne er veldig fin å bruke hvis det er mer du lurer på og det er også et forum der så du kan stille spørsmål til andre.
Gjest Hellokitty03+09+13+13 Skrevet 19. februar 2008 #3 Skrevet 19. februar 2008 men går sølvhaien sammen med di fiskene som er oppi 270 literen?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå